Kedi aşısı ne sıklıkla yaptırılmalıdır?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 gün önce bir kedi sahiplendim. Bu kedinin annesi araba kazası sonucu hayatını kaybetti erkek kardeşiyle beraber bir dişi kaldı. Akrabamız erkeği sahiplendi biz ise dişiyi sahiplendik. 3.5-4 aylık olduğunu söyledi biz dişiyi sahiplendik. Bugün veterinere götürdük tırnaklarını kestirdik ve yapacağımız bir şey var mı onu sorduk bize parazit aşılarının yapılması gerektiğini söyledi ve iç dış parazit aşısını yaptırdık. Şu an yanımda uyuyor ama size şunu sormak istiyorum: Ne sıklıkla bu iç dış parazit aşısını yaptırmamız gerekiyor? Doktor diğer aşılar için size SMS yoluyla ulaşırız dedi ama ben iç dış parazit aşısı için tam net bilgi alamadım. Yardımcı olur musunuz ne kadar sıklıkla yaptırmamız gerekiyor?

Bazı kişiler aylık aşılarını bile aksatmıyor kedilerinin ama öyle yapsam para yetişmez. Benim 2 tane tekirim var, yıllık karma, kuduz ve 6 ayda bir iç parazit aşılarını yaptırıyorum sadece. Ama hiç evden dışarı çıkarmıyorum, sağlıklar yerinde.

Benim de beraber yaşadığımız bi kedim var onu veterinerin söylediğine göre 2-3 ayda bir önerdi ama ben en az 6 ayda bir yaptırıyorum iç parazit ve dış parazit olarak zaten evden pek çıkarmıyorum ki eğer çıkarırsam kontrollü çıkartıyorum arada serbest bıraktığım zamanlarda mantar kaptı dışardan zor kurtuldu kızım bu mantar belasından beslerken buna çok dikkat edin ve mama seçerken aşırı seçici olun 10 tl fazla olsun doğru düzgün mama olsun ben n&d kullanıyorum aşı için de başka veterinerlerden tekrar bilgi edine bilirsin bu devirde kime güvenilir bilinmez

Cevaplarınız için teşekkür ederim @Lee Yubin @okanyillmaz
Bir veteriner tanıdığımdan daha bilgi aldım bugün bu aşıyı yaptırdığım doktor ilk başta 3'er defa her ay tekrarlanması gerektiğini söyledi durumu ona söylediğim de başta yaptırdıktan 3 ay sonra bir defa daha iç dış parazit aşısı yapılması gerektiğini ve sonra 6 ay arayla iç dış parazit aşısını tekrarlamam gerektiğini söyledi öyle yapacağım. Aşı bazı ailelerin durumunu zorlaştırabiliyor. Öyle bir sıkıntım yok ama 3-6 ay civarı tekrarlanıp yaptırılıyorsa 1 ay da tekrarlamaya gerek yok.

@LOTR Manyağı abi selam sen de yardımcı olursan çok sevinirim okuyabilirsen güzel olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı