Kedi bakımları ne kadar tutar?

yabadabadu035

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar ben yavru kedi sahiplenmek istiyorum ve her şeyini yaptırmak istiyorum aşısından mamasına kadar hepsini alacağım ama ne kadar tutar aşılar pahalı mıdır hhiçbir fikrim yok bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Cins değilse belediye veterinerliğine gidebilirsin ücretsiz çoğu işlerini yapabiliyorlar. Ben kendi kedimi 2-3 haftalıkken sokakta bulmuştum şimdi 3 yaşında. Belediye ücretsiz kısırlaştırma yaparken tüm aşıları da vurmuştu. Bakım olarak kedinin ne yemek seçeceğine bağlı benimki kuru mamaya alıştı aylık yemek masrafı 50 TL bile değil. 25 TL'lik kum alıyorum o da 1,5 ay civarı gidiyor arada ödül maması alıyorum. 100 TL masrafım var diyebilirim. Islak mama delisi çıkarsa o sakat işte, haftada yer bu parayı yetişkin olunca.

Cins değilse belediye veterinerliğine gidebilirsin ücretsiz çoğu işlerini yapabiliyorlar. Ben kendi kedimi 2-3 haftalıkken sokakta bulmuştum şimdi 3 yaşında. Belediye ücretsiz kısırlaştırma yaparken tüm aşıları da vurmuştu. Bakım olarak kedinin ne yemek seçeceğine bağlı benimki kuru mamaya alıştı aylık yemek masrafı 50 TL bile değil. 25 TL'lik kum alıyorum o da 1,5 ay civarı gidiyor arada ödül maması alıyorum. 100 TL masrafım var diyebilirim. Islak mama delisi çıkarsa o sakat işte, haftada yer bu parayı yetişkin olunca.
Tam bu konu hakkında konu açacaktım. Teşekkürler hocam. Bugün sokakta 1 aylık kedi gördüm annesi bırakmış. Karnını doyurdum cepte para kalmadı. Bugün ilk işim gidip yaptırmak. Çok teşekkürler ♥️

Yılda bir olması gereken karma aşısı, lösemi aşısı gibi aşılar var. Bunun dışında 3-4 ayda bir yapılan iç dış parazit aşısı var. Bazı veterinerler 2 ayda bir yapıyor. Bu kadar sık yapılmasına gerek yok. Parazit aşıları yerinden yerine değişmekte olup 100-150 lira bandında oluyor. Yılda bir kez 150 lira civarı tutuyor. Maması aylık 150 lira civarı, kumu da 100 lira civarı tutuyor. Yani siz otalama 300 lira deyin aylık.

Aşılar ortalama 80 100 civarı oluyor. Kaliteli mama alayım dersen 1.5 kilolukları 150 civarı oluyor ayda 2 tane tüketir. Kum ise kaliteli istersen 10 kilosu 40 civarı bulunuyor. Sen hesap et bunlardan. Eşyaları 1500 yazan arkadaşın hayatında kedi bakmadığına yemin edebilirim.

Sokak kedisi almayı düsünüyorum bende tam olarak nerelerden aşı yaptırabilirim.

Tam bu konu hakkında konu açacaktım. Teşekkürler hocam. Bugün sokakta 1 aylık kedi gördüm annesi bırakmış. Karnını doyurdum cepte para kalmadı. Bugün ilk işim gidip yaptırmak. Çok teşekkürler ♥️

1,5 yaşına kadar aşı olmadı benimkisi kısırlaştırma döneminde yaptılar. Sen yine emin olmak için belediyeyi ara veya git, evimde bakacağım yardımcı olur musunuz diye hallederler aşı olaylarını. Ufak paket kum, plastik leğen, kuru mama (yavru kediler için oluyor bazı pet shoplar açık mama satar uygun fiyata) 1 aylık kedi hiç masraf olmaz kumu aylarca yetiyor, mama da az yiyorlar.

Sokak kedisi almayı düsünüyorum bende tam olarak nerelerden aşı yaptırabilirim.

Yaşadığın ilçenin belediyesine sor onu getirin bakalım diyebilirler veya yakınsa koy ufak bir kutuya dayan kapılarına.

1,5 yaşına kadar aşı olmadı benimkisi kısırlaştırma döneminde yaptılar. Sen yine emin olmak için belediyeyi ara veya git, evimde bakacağım yardımcı olur musunuz diye hallederler aşı olaylarını. Ufak paket kum, plastik leğen, kuru mama (yavru kediler için oluyor bazı pet shoplar açık mama satar uygun fiyata). 1 aylık kedi hiç masraf olmaz kumu aylarca yetiyor, mama da az yiyorlar.
Mama vermeyeceğim. Tavuk gibi şeyler vereceğim. Yağsız tavuk suyu vesaire.

1,5 yaşına kadar aşı olmadı benimkisi kısırlaştırma döneminde yaptılar. Sen yine emin olmak için belediyeyi ara veya git, evimde bakacağım yardımcı olur musunuz diye hallederler aşı olaylarını. Ufak paket kum, plastik leğen, kuru mama (yavru kediler için oluyor bazı pet shoplar açık mama satar uygun fiyata). 1 aylık kedi hiç masraf olmaz kumu aylarca yetiyor, mama da az yiyorlar.

Yaşadığın ilçenin belediyesine sor onu getirin bakalım diyebilirler veya yakınsa koy ufak bir kutuya dayan kapılarına.

Tamamdır çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı