Kedi ile bebek anlaşması

aa12

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, yeni bir kardeşim doğdu 20 günlük daha 2.5 senedir bizimle olan hastayken sokakta bulduğum kedim var bir de. Daha 10 günlüktü oda ilk bulduğumda ikisi de benim canım gibi merak ettiğim bir şey var kedim kardeşime zarar verir mi? Zarar vermemesi için ne yapmam lazım nasıl tanıştırabilirim ve herhangi bir bir hastalık durumu olur mu? Lütfen doğru bilgi verin eğer emin değilseniz bence yazmanız yeterlidir herkesin cevapları için şimdiden teşekkür ediyorum. Maşallah derseniz sevinirim :D.

Komik videolarda görüyoruz pek zarar verir gibi bir halleri yok ama hayvan sonuçta sürekli ikisini yanınızda tutarak bir deneyebilirsiniz kendi şahsi düşüncem bir şey olmiyacağı fakat genede temkinli olmak gerekiyor sağı solu belli olmaz

Kedinin kişiliğine bağlı bir durum ama genel olarak evcil hayvanlar bebeklere zarar vermez. Aksine onlara karşı çok koruyucu oldukları gözlenmiştir. Siz gene de her türlü ihtimale karşı kedinin tırnaklarını kesin. Kedinin tüyleri bebeği ilk başta rahatsız edebileceğinden dolayı ilk başlarda yan yana getirmeyin. Daha sonra kedin bebeği tanımak için yanına gidip onu koklayacaktır. Onun kokusunu aldıktan ve kendi kokusunu ona bıraktıktan sonra korkulacak pek fazla bir şey kalmayacaktır.

Kedinin kişiliğine bağlı bir durum ama genel olarak evcil hayvanlar bebeklere zarar vermez. Aksine onlara karşı çok koruyucu oldukları gözlenmiştir. Siz gene de her türlü ihtimale karşı kedinin tırnaklarını kesin. Kedinin tüyleri bebeği ilk başta rahatsız edebileceğinden dolayı ilk başlarda yan yana getirmeyin. Daha sonra kedin bebeği tanımak için yanına gidip onu koklayacaktır. Onun kokusunu aldıktan ve kendi kokusunu ona bıraktıktan sonra korkulacak pek fazla bir şey kalmayacaktır.

Kedim normalde bizi ısırıyor fakat oyun amaçlı öyle vahşilik birşeyi yok. Galiba eğitim almadığından dolayı çünkü bulduğumuzda durumu çok kötüydü şiddet görmüştü ölücekti 2 3 aşıyla zar zor kurtardı veteriner. Şu anda çok iyi durumda maşallah.

Bu biraz kedinize bağlı. =) Benim kedi yiyenlere pek yanaşmıyor. Ablamın kedisi büyükle oynar, yanına yatar, peşinde gezer. Kardeşinin yüzüne bakmaz =)

Yeni konular

Geri
Yukarı