Kedi ile kuş aynı evde yaşar mı?

Tabiki veriyorum bana baba falan diyor her kelimeyi konuşuyor normalde konuşabileceğinden bile fazla kelime öğrettim ona ama işte hayvanları cok sevdiğim için almak istedim aslında.

Bir Pet Shop sitesinde böyle bir şey gördüm:

Kuş Olan Eve Kedi Getirmek

Evde önce kuşun olması, onun eve adapte olma sürecini aşması ve kediyi kabullenmesi açısından olumlu etki yapar. Kuşlar stres bağlı hastalıklar söz konusu olunca son derece hassas hayvanlar olabilir. Bu yüzden oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Ayrıca, eve getirdiğiniz kedinin yavru olması, kuşa alışması için oldukça olumlu olacaktır. Yavru kedi, yeni geldiği eve bir bütün olarak bakacağından, kuşu evin bir parçası olarak göreceğinden avcılık için güdülerini bir kenara bırakacaktır. Belli bir zaman sonra yavru kedinin kuşunuzla nasıl da güzel bir arkadaş olduğunu göreceksiniz. Fakat iki farklı türün birbirine alışması haftalar, kimi durumlarda aylar sürebilir. Birbirlerine zarar vermeyeceklerine emin olasıya kadar takip edin. Sonrasında kedi ortalıktayken kuşun kafesinden çıkmasına izin verebilirsiniz. Evde kuş ile kedi besleme konusunda dikkat edilmesi gerek bir diğer konu ise boyuttur. Kediniz her ne kadar avcılık içgüdüsüyle hareket etmese de, oyun esnasında istemeden kuşu incitebilir. Bu nedenle oyun vakitleri sizin gözetiminizde olmalıdır.

Arkadaşlar kediyi aldım gayet uysal bir kedi kuşu yanına koydum gözetimim altında kuş kaçtı kedi kıpırdamadı bile ancak kedi ishalmiş sanırım dışarda hasta olmuş evi falan baya pisletmiş annemde ben bununla uğraşamam diye aldığı yere bırakmış üzüldüm ama gerçekten cok zor birşeye benziyor kedi bakmak kuş candır :D

Kendim bakıyorum hem kuş hem kedi maşallah kafaları rahat hiç sıkıntı çıkarmadılar. Evde bırakıp gittiğimizde bile eve geliyoruz mışıl mışıl uyuyorlar.

Masallah. Ben defalarca kez sokak kedilerini besledim hergün dışarı çıktığım zaman dostluk maması alıp beslemeye devam ediyorum hasta kedileri veterinere falan götürdüm kaç kez kedi İshalmiş sanırım dün gece geldi kedi ben gelir gelmez baktım huzursuzdu gittim kumun üstüne koydum koyar koymaz hemen tuvaletini yaptı anlamıştım zaten bu sabah yine kuma çıkmış yaparken duvara falan sıçratmış dünde yerleri biraz batırmıştı annem gitmiş aldığımız yere bırakmış sinirlendim biraz aslında ama yapacak birşey yok sanırım :(

Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 5 senedir sultan papağanı sahibiyim bütün eğitimlerini verdim 20, 25'e yakın kelime konuşabiliyor. Şimdi evde kedi beslemek istiyorum kedi 1.5 aylıktır maksimum. Sizce kedimle, kuşum anlaşabilir mi? Herhangi bir sıkıntı doğar mı, cevaplarsanız sevinirim teşekkürler :)
KİCKBOKS maçı saat akşam 8 de başlıyor şimdiden 2 Yarışmacıya da başarılar diliyoruz

Masallah. Ben defalarca kez sokak kedilerini besledim her gün dışarı çıktığım zaman dostluk maması alıp beslemeye devam ediyorum hasta kedileri veterinere falan götürdüm kaç kez kedi İshalmiş sanırım dün gece geldi kedi ben gelir gelmez baktım huzursuzdu gittim kumun üstüne koydum koyar koymaz hemen tuvaletini yaptı anlamıştım zaten bu sabah yine kuma çıkmış yaparken duvara falan sıçratmış dün de yerleri biraz batırmıştı annem gitmiş aldığımız yere bırakmış sinirlendim biraz aslında ama yapacak bir şey yok sanırım :(
Bu kedi hasta deyip dışarıya mı attınız? Yavru kediler böyledir, etrafa pisletebilir.

Bu kedi hasta deyip dışarıya mı attınız? Yavru kediler böyledir, etrafa pisletebilir.
Annem öyle şeylerden nefret eder bende cok sinirlendim ona en basta söyledim zaten bak böyle böyle şeyler olur diye sıkıntı yok dedim ama o temizliyor sonucta ne kadar kudursamda yapacak birşey yok :(

Geri
Yukarı