Kedi ısırması sonucu elim kanadı, tekrar aşıya gerek var mıdır?

SuohMikoto

Hectopat
Arkadaşlar 9-10 ay önce kedi elimi tırmaladığı için 4 doz + tetanos vurulmuştum. Şimdi aynı kediye mama verirken elimi ısırdı ve kanadı. Tekrar kuduz aşısı yaptırmama gerek var mı? Bu kediye ara sıra bakarım birden kuduz bulaşmamıştır değil mi? Hareketleri falan da normaldi.

Arkadaşlar 9-10 ay önce kedi elimi tırmaladığı için 4 doz + tetanos vurulmuştum. Şimdi aynı kediye mama verirken elimi ısırdı ve kanadı. Tekrar kuduz aşısı yaptırmama gerek var mı? Bu kediye ara sıra bakarım birden kuduz bulaşmamıştır değil mi? Hareketleri falan da normaldi.
Bence pek gerek yok. ama içiniz rahat edecekse acile gitmenizi şiddetle öneririm. Çünkü önemli konular bunlar.

Bence pek gerek yok. Ama içiniz rahat edecekse acile gitmenizi şiddetle öneririm. Çünkü önemli konular bunlar

Cevap için sağ olun. 1 yılmış sanırım kuduz aşısı koruma süresi birkaç yer de gördüm hastaneye gidenlere vurmuyorlarmış 1 sene dolmadığı için. Hastane de biraz uzak bilemedim vallahi.

Elinde bir uyuşukluk yoksa veya derin bir yara değilse olmaz diye biliyorum.

Derin değil küçük bir yara biraz kanadı geçti şişlik, kızarıklık, morar gibi şeyler de yok. Tanıdığım kedi aslında bu kedi yüzünden aşı olmuştum 10 ay önce yani o süre içerisinde kuduz kapmamıştır diye düşünüyorum.

Bence pek gerek yok. Ama içiniz rahat edecekse acile gitmenizi şiddetle öneririm. Çünkü önemli konular bunlar.

Teşekkürler biraz uzak hastane ama bakacağım artık tanıdık kedi olduğu için zaten bu kedi yüzünden aşı olmuştum 10 ay önce.

Geri
Yukarı