Kedi kasaya değince sigorta atıyor

Kediler tüylü olduğu için kasayla arasında elektrik aktarımı gerçekleşiyor. Çok tekrar etmesin bileşenlerin ciddi zarar görebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
kediler tüylü olduğu için kasayla arasında elektrik aktarımı gerçekleşiyor. Çok tekrar etmesin bileşenlerin ciddi zarar görebilir.
O zaman ablamın kedisini evden çıkarıp yangın merdiveninde besleme zamanı gelmiş demek. 🙂
Kedin kısa devre yapıyor. Neden kedinizi kasaya değdirmeye çalışıyorsunuz ki?
İlk kendi değince oldu sonra bilerek değdirdim ve sorun ondan kaynaklı olduğunu anladım.
Bu arada yangın merdiveninde olan başka bir kediyle deneyince bu sorun olmuyor.

O zaman ablamın kedisini evden çıkarıp yangın merdivenin de besleme zamanı gelmiş demek. 🙂

İlk kendi değince oldu sonra bilerek değdirdim ve sorun ondan kaynaklı olduğunu anladım.
Bu arada yangın merdiveninde olan başka bir kediyle deneyince bu sorun olmuyor.
Yangın merdiveni biz kediler için yeterli konfor sağlamıyor kasanın üstü güzeldir oraya koy yoldaşı. :D
Şaka bir yana ilk defa duyduğum bir olay ilginç.

Tüylü olduğu için statik elektrik birikiyor kedide. Kasaya değdirdiğinizde ani aktarım gerçekleşiyor bu da sigorta attırıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı