Kedi laptopa işedikten sonra ekran gelmedi

lyforeid

Hectopat
Makaleler
1
Kedim kardeşimin laptopuna işedi. Bilgisayarı açınca bilgisayar açılıyor fanlar dönüyor fakat ekran gelmiyor. Sıkıntı ne olabilir? Arkasını açıp temizleyebildiğimiz kadar temizledik fakat 1 vida paslı olduğu için dönmüyor dolayısıyla tamamen açıp tamamen temizleyemiyoruz veya sıkıntının nerede olduğunu anlayamıyoruz. Lütfen yardımcı olun. Bilgisayarın marka ve modeli şu videoda mevcut. Paslı olan ve çıkaramadığımız vida ise videoda 2:01'da gösterilen vida. Bu arada kedi işediğinde laptop kapalıydı.

Arkadaşlar kedileri bilmeyen kişiler bu konuyu görünce nefret edecekler. Kediler asla önüne gelen yere işemezler her yere tuvaletlerini yapmazlar. Daha önce laptop üzerinde uyuduysa burayı kendi yeri olarak işaretlemek istemiş olabilir. Ayrıca evde başka bir kedide varsa ona kızdığı içinde yapabilir. Birçok nedeni vardır. Hemen kedilere kızıp nefret etmeyin. Konunuza gelecek olursak bu basit bir sıvı değil zarar verici bir sıvı olduğu için içeride ne kadar hasar verdiğini bilemeyiz. Bu bağlamda yeni bir anakart veya ekran kartı değişimi gerekebilir.

Kedim kardeşimin laptopuna işedi. Bilgisayarı açınca bilgisayar açılıyor fanlar dönüyor fakat ekran gelmiyor. Sıkıntı ne olabilir? Arkasını açıp temizleyebildiğimiz kadar temizledik fakat 1 vida paslı olduğu için dönmüyor dolayısıyla tamamen açıp tamamen temizleyemiyoruz veya sıkıntının nerede olduğunu anlayamıyoruz. Lütfen yardımcı olun. Bilgisayarın marka ve modeli şu videoda mevcut. Paslı olan ve çıkaramadığımız vida ise videoda 2:01'da gösterilen vida. Bu arada kedi işediğinde laptop kapalıydı.
Herkes en kötüsünü yazmış, yapacağını söyleyeyim.

O sökemediğin vidayı sökeceksin, kablo bağlantı yuva ve girişlerini kolonyalı pamukla güzelce bir sileceksin.

Sonra çalışacak 🥱

Zor çalışır gibi görünüyor. İçinde önemli verileriniz varsa ve çalışıyorsa Hard Diski alın. Diğer çalışan parçaları da 2. ele elden çıkarabilirsiniz. Veya işten anlayan bir bilgisayarcıya gösterin. O yapabilir.

Kedinizle ilgilenmezseniz olacağı buydu. :) Cidden bi' yana 2 kedi sahibiyim, bula bula laptoptunuza mı işedi? Pek inanmadım bu konuda. Ayrıca, her ne kadar çabalasanız da elinizden bir şey gelmeyebilir, en iyisi teknik servise götürün derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı