Kedi nasıl uyutulur?

Sanırım yavru ama kuzenim 1 yaşında dedi
Yavru ile 1 yaş arasındaki farkı boyutundan rahatlıkla anlayabilirsiniz.
Kediyi yeni sahiplendiyseniz yabancılık çektiği için miyavlıyordur, zamanla alışır.
Onun oyun oynayın veya alışması için kendi elinizden ödül maması, yaş mama gibi şeyler verebilirsiniz.

Yavru ile 1 yaş arasındaki farkı boyutundan rahatlıkla anlayabilirsiniz.
Kediyi yeni sahiplendiyseniz yabancılık çektiği için miyavlıyordur, zamanla alışır.
Onun oyun oynayın veya alışması için kendi elinizden ödül maması, yaş mama gibi şeyler verebilirsiniz.

Yapıyorum zaten yaş mama veriyorum şu an sabah hiç susmuyor bu tuvaletini nasıl yapcaktı? Evde kedi kumu yok.

Yapıyorum zaten yaş mama veriyorum şu an sabah hiç susmuyor bu tuvaletini nasıl yapcaktı? Evde kedi kumu yok.
Evde neden kedi kumu yok? Hayvan tuvaletini bir yerden sonra tutamayıp yere yapar.

Dün zaten sahiplendim ondan önce neden olsun?
Kediyi almadan malzeme hazırlığı yapılsa daha iyi olurdu.
Kum almanız gerek yoksa mecburen yere yapacak zaten.
Dışarıda çimenlik bir alan varsa oraya götürüp tuvaletini yapmasını sağlayabilirsiniz.

Gece 1 olmuş kedi miyavlıyor ve uyumuyor. Bugün sahiplendim evdeki herkes uyuyor ve bu kedi uyumuyor. Nasıl çözeceğim sorunu? Google'daki yanıtlar işe yaramıyor. Düzgün çözüm söyleyin lütfen.
Artık o kadar psikolojimizi bozdular ki kedinin uyutulması deyince direkt aklıma şu son dönemlerde hayvanların uyutulmasını isteyen cani kesim geliyor.

Sorunun cevabına gelecek olursak kediler aslında uyumayı çok çok ama çok sever. Ona yumuşacık, sıcak ve loş bir ortam sunarsanız melekler gibi uyur. Yumuşak ve sıcak kısmına dikkat edin yalnızca.

1. alacağımı bilmiyordum
2. Kum bugün alacağım
3. Evm bahçeli değil
Acilen kum işini hallet. Mutlaka topaklanan kedi kumu al. Topaklanmayınca idrarı kumun içinde dağılıp temizlenmiyor. Koku yapınca da hayvan kullanmak istemeyip eve yapıyor.
-Örneğin Migros'daki Gizmo marka kedi kumundan SAKIN alma. Topaklanmıyor.-

İhtiyacını giderecek yer olmayınca miyavlayabilir.
Kum bulamayınca son raddede tutamayıp evdeki en yumuşak zemine salacaktır maalesef.

Bunlar halledildikten sonra gece uyusun istiyorsan yatma saatine doğru en az 10/15 dakika kadar oynatıp yorman lazım. Topla, kumaş/örgü gibi materyalden topaklanmış bir şeyle ya da alırsan kedi oyuncaklarıyla koşturman, daha doğrusu onu avlanıyormuş gibi hissettirmen lazım.

Her miyavlaması aslında sana bi şey anlatmak istediğinden.
Açlık, hastalık, sıkılma, tuvalet ihtiyacı vs. türlü sebepten miyavlayıp derdini anlatacaktır ileride de.

Yeni konular

Geri
Yukarı