Kedi sevmeyen anneye kedi nasıl sevdirilir?

RGBDelisiBiri

Decipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Avrupa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia MX130
İntel Core İ5 10.Nesil
Meslek
Ögrenci
Merhaba. Eve bir kedi almak istiyorum ama annem sevmesine rağmen bazı kedi şeylerinden hoşlanmıyor. Örneğin eve kedi alırsak yemeğin içinden tüy çıkmasından korkuyor, bir iş yaparken ayağının altında dolaşmasından huylanıyor. Peki bu huylarından nasıl vazgeçirtebilirim?

Not: Kedi aramıyorum annem istese arkadaşı da veriyor.

Bu hep oluyor, benim kuzenlerimde kedileri sevmezlerdi. Yaklaşık 5 sene önce evlerinde 6-7 kedi vardı. Tabii şuan 2 tane British ve Scottish sahiplendiler. Uzun lafın kısası zamanla alışıyorlar.

Kedi almak basit bir iş değil büyük sorumluluk isteyen bir uğraştır.

Önce bunun farkına varmanız, tüyü için gerekli macun ve yağları düzenli vermeniz, tüy bakımını yapmanız her gün uygun tarakla taramanız, yemeğini kumunu falan ayarlamanız lazım.
Bunları yaparsanız başlarda 1-2 oda açarsınız bir zaman sonra anneniz alışacaktır. Kedi sevmeyen birinin kediyle çok uzun süre kalıp da hala sevmediğine şahit olmadım mutlaka bir zaman sonra arada bağ kuruyorlar. Herkes alışınca tüm evi açarsınız kediye.

Kedilerin çok keyifli bir hayat arkadaşları olduğu konusunda zaten genel bir kanaat birliği olduğunu düşünüyorum,
Ancak,
Kanaatlerden ziyade, kanıta dayalı tıbbın işaret ettiklerine bakacak olursak bilimsel çalışmalar,
kedi besleyen kişilerde kalp krizine bağlı ölüm riskinin, beslemeyenlere oranla anlamlı derecede daha düşük olduğunu gösteriyor!!!

Detaylar burada....

Geri
Yukarı