Kedi tırmalamasından kuduz olunur mu?

Tırnaktan kuduz olmaz. Fazla düşük ihtimalle olur. Isırması kuduz bulaştırabilir.

Eğer kuduz ise sorun olur çünkü bir gün içinde kötü bir duruma geliyor.
Zaman kaybetmeden hastaneye git.
O zaman şöyle bir güncelleme yapayım, değerli arkadaşlarımın yorumlarını dikkate katarak (biraz da yusufyusuf çekmemle) şehir hastanesine giderek 1. doz aşımı oldum. Kuduz virüsünü kapmış olup olmamak umurumda değil, size ne kadar rahatladığımı anlatamam. En azından gece rahat yatabileceğim.

Geçmiş olsun en doğrusunu yaptınız. Bu iş riske atılacak bir şey değil.

En doğrusu hocam hayırlı olsun diğer dozların tarihini de geçirmeyin.

Geçmiş olsun dostum.

Hiç risk alma. Kuduz aşısı ol. Kuduz aşısının yan etkileri olacak ama çok uzun sürmez.

Büyük ihtimalle kuduz değil ama sen yine de git aşını ol. Tedbiri elden bırakmamak gerekir. Mahallelerde başı boş gezen köpek kedilerinde sürekli kontrol edilmesi gerekiyor barınaklar tarafından fakat bu konuda çok da bir önlem alınmıyor maalesef...

Maalesef çok haklısınız. Keşke sokaktaki hayvanlarımıza daha çok değer verilse. Düzenli kontrol ve aşıları yapılsa da biz de hayvan severler olarak gönlümüz rahat bir şekilde onlarla ilgilenebilip sevgimizi gösterebilsek.

Geçmiş olsun dostum.
Hiç risk alma. Kuduz aşısı ol. Kuduz aşısının yan etkileri olacak ama çok uzun sürmez.
Herkesin yorumları için teşekkür ediyorum. Doğru olanı yaptığımı düşünüyorum, çünkü bu işin şakası yok. Eğer bir gün böyle bir şey yaşayıp bu konuyu baştan sona okuyacak bir arkadaşım varsa ona şunu söylemek istiyorum: En ufak çizik bile olsa gerekli tetkikleri yaptırmalısınız. Riske atabileceğiniz bir durum değil. Aşıyı olduğum andan itibaren içim huzurla doldu. Kuduz virüsünü kapmamış olsanız bile aklınızdaki en ufak soru işaretini taşımaktansa 4 doz aşınızı olup sapasağlam oturmanızı tavsiye edeceğim. Konuya katılıp fikrini belirten herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Herkese iyi forumlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…