Kediler hakkında 10 bilgi

aa12

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar arkadaşlar, bugün sizlere kediler hakkında az bilinen bilgileri paylaşacağım, eğer hayvanlarınız hakkında yardım istiyorsanız beni etiketleliyebilirsiniz, iyi forumlar.

1 - ) Kediler her zaman ot yemeyi severler diye bilinir, fakat onlar yemez sadece çiğneyip midelerine parçacıklarını atar, kediler Ottan nefret eder ama, onlara antibiyotik gibidir nasıl biz onu sevmiyorsak ama ilaçsa onlara da ot öyledir.

2 - ) Kedilerin kulakları çevresinde 20 tane kas vardır. Bu nedenle kulaklarını gayet rahat oynatırlar.

3 - ) Kediler evlerini yaklaşık 5 kilometre uzağa kadar hatırlayabilirler. (Kediden kediye değişiklik gösterebilir)

4 - ) Dişi kedilerin 30 dişi vardır. (Tabii düşmediyse 😁)

5 - ) Kedilerin ön patilerinde 5, arka patilerinde 4 parmak vardır.

6 - ) Kedilerin yüksek kattan düşmesi onların ölüm şansını azaltıyor, 230 metre yüksekten düşüp hayatta kalan kediler vardır.

7 - ) Kedilerin burunlarının yüzeyi, insanların parmak izi gibi eşsizdir. Ben tahta burun derim onlara 😄.

8 - ) Erkek kediler 6-8 aylıkken, dişi kediler ise erkek kedilerden yaklaşık 2 ay önce erişkinliğe kavuşurlar.

9 - ) Kediler karanlıkta insanlardan 6 kat daha iyi görürler.

10 - ) Kediler bu dünyadaki en şahane hayvandır! (Aksini iddia eden köpek sahibidir)

10, 5 - ) Kediler 9'dan fazla yavru doğurabilirler.

10, 7 - ) Kediler isimlerini bir bebekten daha hızlı öğrenebilirler.

kedilerinizle lütfen elinizden geldikçe zaman geçirin, onlarında bir canı var. Değerini gidince bilmeyelim lütfen.
Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler, aklıma bu kadar geldi. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

1605604836217.png

Son düzenleyen: Moderatör:
IMG_20201012_211820.jpg

Şu kedi beni hiç rahat bırakmıyor. Yemek istiyor herhalde diyorum yemeğini veriyorum yedikten sonra yine gelip miyav miyav hiç susmuyor. Sevgi, ilgi falan istiyor herhalde diyorum seviyorum, ilgileniyorum yine aynı. Beni rahat bırakması için ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 740527

Şu kedi beni hiç rahat bırakmıyor. Yemek istiyor herhalde diyorum yemeğini veriyorum yedikten sonra yine gelip miyav miyav hiç susmuyor. Sevgi, ilgi falan istiyor herhalde diyorum seviyorum, ilgileniyorum yine aynı. Beni rahat bırakması için ne yapmalıyım?

İlgisini çekecek oyuncaklar alabilirsin, Oyuncak fare, Çubukla oynamayı severler (Sivri olmasın) Pinpon topu, Yumak, IP vb.

İlgisini çekecek oyuncaklar alabilirsin, Oyuncak fare, Çubukla oynamayı severler (Sivri olmasın) Pinpon topu, Yumak, IP vb.
Tesbih ile oynatıyorum. Bazen de böcek bulup önüne atıyorum onunla oynuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı