Kedilerin masrafı ne kadar olur?

• Konuyu başlatan xBN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 2B
Kendimde besliyorum, göze batacak kadar masrafı yok açıkçası, fakat önerim şudur her ay 3kg mamaya 350-400TL vermekdense 10kg mama alın 1000TL verin çok daha karlı, Amazon'da falan ndnin narlı mamaları bayağı iyi, proplan elegant modelide çok iyi. Onun dışında hayvan dışarıya çıkmadığı sürece kafaya takacak kadar aşı yapmaya gerek yok açıkçası.

2 kedim 8 senedir benimle 1 yaşından beri yapmıyorum. Çiğ gıda vermiyorum. Evde pişmiş gıda ile sağlıklı besliyorum.

Sie bir tüyo: İç parazit eczaneden kontil alın, prospektüsteki dozu kedinin kilosuna göre ayarlayın. 10 TL'e 2 sene iç parazit uygulaması yaparsınız. Şüphe olursa, dışkısından falan o zaman uygulayın bence.

Benim kedilerim mama açıldığında belli bir süre sonra yemiyor. Çok büyük alırsan sorun yaşayabilirsin.
Eskiden kontil kullanıyordum köpeğime veteriner kullanma dedi kontili bıraktım.

Kendimde besliyorum, göze batacak kadar masrafı yok açıkçası, fakat önerim şudur her ay 3kg mamaya 350-400TL vermekdense 10kg mama alın 1000TL verin çok daha karlı, Amazon'da falan ndnin narlı mamaları bayağı iyi, proplan elegant modelide çok iyi. Onun dışında hayvan dışarıya çıkmadığı sürece kafaya takacak kadar aşı yapmaya gerek yok açıkçası.

Aşıları 3000 bin TL mi yıllık. Ve kısırlaştırma.

Aşıları 3000 bin TL mi yıllık. Ve kısırlaştırma.

Kısırlaştırma 1 kerelik, eğer sahiplendirme kurumlarından veya bireysel olarak tedavi edip sahiplendiren kişilerden kısırlaştırılmış bir hayvanda alabilirsiniz, ayrıca aşıları belediyeye götürseniz oda yapar fakat götürmeden önce kirletin azıcık kediyi toprağa falan sürtün sokak kedisi sandınlar bahcemde besliyorum geri götüreceğim deyin, he bir de hayvan dışarıya çıkmadığı sürece toprağa basmadığı sürece aşıya gerek yok açıkçası, bir iç parazit hapı alırsınız depolardan onu yutturursunuz yeterli olur.

Kısırlaştırma 1 kerelik, eğer sahiplendirme kurumlarından veya bireysel olarak tedavi edip sahiplendiren kişilerden kısırlaştırılmış bir hayvanda alabilirsiniz, ayrıca aşıları belediyeye götürseniz oda yapar fakat götürmeden önce kirletin azıcık kediyi toprağa falan sürtün sokak kedisi sandınlar bahcemde besliyorum geri götüreceğim deyin, he bir de hayvan dışarıya çıkmadığı sürece toprağa basmadığı sürece aşıya gerek yok açıkçası, bir iç parazit hapı alırsınız depolardan onu yutturursunuz yeterli olur.

Evde durcak hep. Kısırlaştırılmazsa ne olur? e-Devlet veteriner yapar mı belediye vss.

Evde durcak hep. Kısırlaştırılmazsa ne olur? e-Devlet veteriner yapar mı belediye vss.
Kısırlaştırılması zorunlu değil dişi alırsanız kısırlaştırmassanız dışarı vs kaçarsa hamile olarak gelir.
Kuzenim kedisini kısırlaştırdı hayvan kilo aldı eskisinden daha güzel oldu.

Evde dursa bile kısırlaştırmak daha sağlıklı. Zaten kısırlaştırmazsanız pişman olursunuz özellikle erkek kedide. Devlette nasıl işliyor bilmiyorum ben güvenmeyip hep özelde yaptırdım.

Bir de evde muhabbet kuşu var. Bir şey yapar mı ne yapayım.
Küçükken başında durmak gerekir çünkü oyun amaçlı zarar verebilir. Büyüdükçe alışıyorlar ama. Hatta benim muhabbet kuşum onların mamalarından yedi aylarca kıskançlığından. Yanyana kümes hayvanları konservesini yiyorlardı.

Evde dursa bile kısırlaştırmak daha sağlıklı. Zaten kısırlaştırmazsanız pişman olursunuz özellikle erkek kedide. Devlette nasıl işliyor bilmiyorum ben güvenmeyip hep özelde yaptırdım.

Küçükken başında durmak gerekir çünkü oyun amaçlı zarar verebilir. Büyüdükçe alışıyorlar ama. Hatta benim muhabbet kuşum onların mamalarından yedi aylarca kıskançlığından. Yan yana kümes hayvanları konservesini yiyorlardı.

Ne kadar onun ücreti.

Hocam hava yoluyla bile bulaşan hastalıklar var.

Geri
Yukarı