Kedilerin masrafı ne kadar olur?

• Konuyu başlatan xBN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 2B
Sahiplenki hayvan işini paraya dökme. Zaten petshoplarda tanesi 1500 lira bile oluyor yazık günah. Hayvanları paraya dökmeyi sevmiyorum, önermiyorum. Onun dışında, 3 kglik bir kedi maması 180 TL, tuvalet için kedi kabı profesyonel istiyorsan 400-300 fiyatlar var. Normal diyorsan 200-100 arasında bulabilirsin. Kab'a koymak için kedi kumu 150 lira civarında. Tuvalet kabıyla birlikte gelmiyorsa kedi küreği 20-40 arasında değişiyor. Mama kaplarını 30-100 civarında bulabilirsin. Koltukları tırmalamasın istiyorsan tırmalama tahtası 70 lira civarında. Küçük bir oyuncak ya da lazer alsanda 50 liraya falan denk gelir.
3 kg mama 180 tl mi hangi markanın?

Sevdirirmi ve nereden alınmalı.

Kısaca ne masraf olur sayar mısınız her şeyini.

Sevdirir tabii ki sadece bazı kediler çok sevdirir çok sırnaşık olur bazıları daha akıllı ve sadece istediği zaman sevdirir ama iki türlü de sorun olmuyor. Masraflara gelirsek 3 ayda bir kuduz dış parazit iç parazit karma ve kist aşıları var bu aşıları genelde 2-3 ayda bir yaptırıyoruz dış paraziti ise kedi hep evde olduğu için çok sık yaptırmıyoruz aşı başı fiyatlar değişiyor bizim veterinerde 80-90 arası oluyor genelde. Maması ise biz pahalı kullandığımız için 4 kilosu 500 600 civarına geliyor kum ise 20 litre alıyoruz 100 lira civarına geliyor ara sıra vitamin alıyoruz bir de dişi de olsa erkekte olsa kısırlaştırmayı unutmayın. Kısırlaştırmayı 3–4 sene önce dişi kedim için 500'e yaptırmıştım erkek kediler için 250 liraydı o zaman şu an ne kadar bilmiyorum ama erkek kedilerin kısırlaştırması daha kolay olduğu için dişiye göre daha ucuz oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı