Kedim çok şımarmaya başladı

Kediye bakmak demek mamasını kumunu almak değil. Her türlü hastalığında tedavisini karşılayabilmeniz gerekiyor. O ara sıkışıktım yaptıramadım gibi şeylerin olmaması gerekiyor. Ben sana insanlar asla maddi yönden sıkışamaz demiyorum fakat kedi sahiplenecek bir birey bu gibi durumları göz önünde bulundurmalı. Ayrıca sonda 3 tane aynı cins kedi besleyen tanıdıklarımın kedisi böyle değil demişsin. Üstteki mesajımda yazdığım gibi kediler canları nasıl isterse öyle davranırlar. Eğitim ancak bir yere kadar bunlar köpek değil. Benim kendi kedim de var her huyuyla çok seviyorum ama mesela tırmalama tahtasını tırmalamak yerine koltukları tırmalamayı tercih ediyor. Bunun önüne geçemediğim için ben ona ayak uyduruk örtü aldım koltuklar için.

Zaten öyle yapıyorum her hastalandığında götürüyorum bütün aşıları tam yapıalbilecek her aşısı yapılı ve hiçbir hastalığı olmadı sadece bir kulak sorunu için bile veterinere götürüyorum ciddi bir şey olmasa bile ne olur ne olmaz diye ve zaten bende müneccim değilim ne zaman sıkışacağımı bilemem değil mi koltuklara örtü de serdim ancak bu sefer de mutfak koltuklarını tırmalıyor.

Zaten kediyi 20 günlükken almış kedi bakmayı bilse az da olsa eğitimini verirdi zaten kediye para vermiş internette görüp özenip almış cidden yazlık hayvana acıdım.
Bir arkadaşımın kendisi doğum yapmıştı bende bir tanesini kapıp eve geldim hayvanları parayla almaya karşıyım.

Herkes senin gibi özenip bir şeyler yapmıyor elimden geldiğince de eğitimini verdim zaten verememiş olsam son 1 2 ayda değişmezdi değil mi bir mantık yürüt bakalım.

İnsanların kedisi yoktur, kedilerin insanları vardır. Kediler özgür ruhludur kolay kolay söz dinlemezler. Ne yapmak isterse onu yapar. Eğitimleri çok zor.

Ya 4 yıldır bende kedi ama son 1 2 ayda böyle şeyler yapmaya başladı normalde yapmazdı tamam tırmalama olayları zaten olacak ona bir şey demiyorum çok ama çöplerin içine kafasını bile sokuyor yani. Hatta çöpün içinden bir şeyler alıp çıkardığı bile oluyor.

Şımarık bir hayvan tüm imkanları zorlar. Daha önce kuşuyla ilgili konu açan birisi de 'evdeki klimayı birisi açık unutmuş ve ölmüş, ne yapabilirim ki' demişti. İleride nasıl çocuğunu korurken etrafındakilere de dikkat ediyorsan, kedi konusunda da her ihtimale dikkat etmen ve etrafındakileri uyarman lazım.

Kediyi güvende tutacak bir ortam yoksa da beslememelisin. Bu kadar basit aslında.

Zaten kedi konusunda evdeki herkesi uyarıyorum evimde gayet korumalı ancak fileyi bile ittirip çıkıyor nasıl olduğuda şöyle file aslında dayanıklı ama kedi camın önüne yatıyor ve ayakları ile ittiriyor bacak kuvveti çok fazla olduğundan file çok dayanmıyor yani ne yapsak ne etsek kedi gene açıyor.

Siz bulduğunuz ilk düzgün kişiye sahiplendirin o kediyi. 4 yılda anlayamamışsınız ne yapmanız gerektiğini :D. Kedi size değil siz kediye alışacaksınız. Kedi ceza verip uslandırılacak bir hayvan değildir. Neredeyse her cins kedi büyüdüğünde ciddi eklem ağrıları çekiyor ve acı dolu bir hayat yaşıyorlar. Sizde bunu bilmeden sektöre katkı sağlamışsınız. O kedinin uyutulması bile sizde kalmasından daha iyi. Kedisine aşık biri olarak konuyu okurken sinir krizi geçirdim.

4 yılda anlamamak değil ilk önce bir yapılan yorumları oku ondan sonra yaz kedi sadece 1 2 aydır böyle bir durumda geriye kalan 3.5 seneden fazla bir sürede neden böyle şeyler yapmadı o zaman.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı