Kedim elimi ısırmayı oyun olarak görüyor

Benim 60 KG köpek de aynı şekilde ısırmayı oyun sanıyor ancak a dediğimde bırakıyor ve gücünün farkında artık, ısırmıyor, elimi ağzına alıyor.

Kimsenin alınmasını istemem ama hayvanın zekasıyla da alakalı bir şey. Köpekler birbirini totosundan kuyruğundan ısıra ısıra oyun oynarlar çocukken, benimki şuan bunu benim istemediğimi anladığından sopa alıp geliyor onunla çekiştirmece oynuyoruz.

Hayvana belli et istemediğini, ittir kaktır, elini çek, boynundan uzaklaştır. Sende onu ısır... Hala yapıyorsa Richard Topcliffe taktiklerine başvurulup acı biberli yöntemler denenebilir.

%100 Çözüm garantili taktik :Elinize önce güzel bir krem sürüyorsun ama krem olduğu çok fazla belli olmayacak sonra tane tane pul biber, kara biber döküyorsun. Sonra 3-4 kaşık tuz dökün. En son limon sıkıp konumunuzu alıyorsunuz. İsteğe bağlı mayonez ekleyebilirsiniz. Kedinizi yanınıza alıp elinizdeki karışım görünmeyecek şekilde elinizi onun yanına koyuyorsunuz elinizi ısırdığı anda bayılacaktır. Bir daha ısıramaz :D (!)
hocam tavukmu baharatlıyorsunuz 😄

Kediler düşünebiliyor mu? O zaman konuşsun kediyle acıttığını söylesin.

Düşünüyor olması insan dilini anladığı anlamına gelmiyor maalesef. Etobur hayvanlar özellikle avcı statüsündeki hayvanlar otobur hayvanlara göre daha gelişmiş zekaya sahip oldukları için bazı şeyleri anlayabiliyorlar.

Geri
Yukarı