Kedim sürekli yatıyor, hasta mı?

Kehriban

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 3-4 gün önce evimize kedi getirdi ailem bir yakınımız vermişti. Kedi british shorthair cinsi ve 1 yaşını geçkin. İlk geldiği günlerde dolaşıyordu peşimizden geliyordu. Daha sonra kedide pire ve mantar olduğunu fark ettim veterinere götürdük 3 tedavi olduktan sonra tekrar dün eve geldi. Geceleri ben uyurken sürekli dolanıyor üstüme çıkıyor. Ama çok hantal gibi geldiği günden beri. Kediye mama aldık fakat yemedi, bizde ekmek ve salam verdik, biraz da çorba içti. Bugün öğlen 12 de benim yatağıma yattı ve akşam 7 oldu hala aynı yerde yatıyor, hiç kalkmıyor sadece arada bir gözlerini açıp olduğu yerde pozisyon değiştiriyor. Acaba kedim hasta mı? Ya da çok mu tembel? Çünkü sokak kedisi olma ihtimali var pisi pisi deyince geliyor ve ekmek, salam gibi şeyler yiyor. Sizce hasta mı?

Bebeklik halini görmediysen yaşını tam bilemeyebilirsin yani yaşlı olabilir.
Eğer bebeklik halini gördüysen yani yaşını tam biliyorsan o zaman hasta olabilir bir veterinere götürmekte fayda var.
Bu arada kedi kısırlaştırılmışmı?

Bebeklik halini görmediysen yaşını tam bilemeyebilirsin yani yaşlı olabilir.
Eğer bebeklik halini gördüysen yani yaşını tam biliyorsan o zaman hasta olabilir bir veterinere götürmekte fayda var.
Bu arada kedi kısırlaştırılmışmı?
Evet kedi kısır ve dişi, getiren kişi bize 1 yaşından büyük olduğunu söyledi o görmüş bebeklik halini büyük ihtimalle, veterinere tedavi olmaya gittiğinde veteriner söylemez miydi hasta olduğunu?

Shorhair cinsinin genetiklerinden kaynaklı çok büyük sıkıntıları olabiliyor, veterinere götürüp kontrol etmenizi öneririm. Kediye ekmek falanda vermeyin daha kötü yaparsınız büyük ihtimalle aldığınız mamayı beğenmedi, royal canin gibi kaliteli bir mama alırsanız zevkle yer.

Evet kedi kısır ve dişi, getiren kişi bize 1 yaşından büyük olduğunu söyledi o görmüş bebeklik halini büyük ihtimalle, veterinere tedavi olmaya gittiğinde veteriner söylemez miydi hasta olduğunu?
Kediler çok fazla uyur İnternete arat bir kaç saat olduğunu. Yemek için de kaliteli mama verin.

İlk aldığımız mamayı beğenmedi zaten FREE Cat markalı bir yetişkin mamasıydı şimdi değiştirdik mamayı onu yedi ama paketini bulamadım adını bilmiyorum. Gün içinde bu kadar yatması ve hantal olması normal mi? Hiç kalkmıyor aynı yerinden bir günde bu kadar hareketsiz kalması normal değil gibi geldi.

Çok ağır davranıyor hocam yani yattığı pikenin ucuyla komple üstünü örtüyorum kafası dahil, ona bile tepki vermiyor. Bıraksam öylece nefessiz uyuyacak.

Ekmek, salam ve çorbayı gördükten sonra okumayı bıraktım.

Mama yemediği için süt falan vermek istedik ama yetişkin olduğu için alerji yapar diye düşündük karnı aç olduğu için dolanıyordu sürekli bizde onu verdik yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı