Kedimin sorunu ne?

Serhan Demir

Hectopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 / Evga GTX 1660S SC Ultra 6gb / Crucial Ballistix (8x2) 3000 MHz / B450 -A Pro / Xigmatek 550W PSU
Meslek
Meslek Lisesi Öğrencisi (11)
Kedimin ismi duman, Haziran 2020 doğumlu, yaklaşık 1 ay önce kafasında minik bir yuvarlak oluştu. O yuvarlağın içindeki tüyler kayboldu. Duman orayı çok kaşımaya başladı ve iyice yaraya döndü ve bayağı büyüdü. Veteriner her seferinde gittiğimizde aşı yapıyor krem veriyor, aşı yapıyor krem veriyor ilgi alaka sıfır. Vurduğu aşıların ne olduğu belli değil yarın başka veterinere götüreceğim. Ama sorunun ne olduğunu çok merak ediyorum bazıları kanser olabileceğini söyledi şu anki halini ekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230806_002610.jpg
    IMG_20230806_002610.jpg
    101,6 KB · Görüntüleme: 114
Kedimin ismi duman, Haziran 2020 doğumlu, yaklaşık 1 ay önce kafasında minik bir yuvarlak oluştu. O yuvarlağın içindeki tüyler kayboldu. Duman orayı çok kaşımaya başladı ve iyice yaraya döndü ve bayağı büyüdü. Veteriner her seferinde gittiğimizde aşı yapıyor krem veriyor, aşı yapıyor krem veriyor ilgi alaka sıfır. Vurduğu aşıların ne olduğu belli değil yarın başka veterinere götüreceğim. Ama sorunun ne olduğunu çok merak ediyorum bazıları kanser olabileceğini söyledi şu anki halini ekliyorum.

Canım benim ya... Çok geçmiş olsun Allah şifa versin

Yaptığı aşı büyük ihtimalle parazit veya enfeksiyon içindir. Fakat aynı aşıyı yapıp duruyor ve değişim yok ise sorun o değil demektir. Onun için veteriner değişitirmekle doğru karar vermişsiniz. Olası durumlar enfeksiyon, parazit olabilir. Fakat dediğiniz gibi daha ciddi durumlar için sadece buna bakarak kesin bir yorum yapamayız. En kısa zamanda veterinere götürün ve geçmiş olsun.

Duman beye geçmiş olsun. Veterinerlerin kullandığı o ampullerin çoğunun insan ilaçları olduğunu ve eczanede 30 TL'ye satıldığını ama veterinerlerin onu 500 TL'ye yaptığını biliyor muydunuz? Kedinizde kitle oluşan yerden örnek alınıp biyopsiye gönderilmesi gerekiyor. Aşıyla geçecek bir şeye benzemiyor. Tekrar geçmiş olsun. Doğu bölgesindeyseniz Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesi'ni öneriyorum.

Sokak kedilerinde sık görülen bir yara tipi bu. Düşündüğüm şey ise tedavisi basit diye biliyorum. Bence veterinerinizi değiştirin.

Canım benim ya... Çok geçmiş olsun Allah şifa versin.

Çok teşekkür ederim.

Kedinizi güvenilir ve kaliteli bir veterinere götürün. Çok geçmiş olsun inşallah ciddi bir şey yoktur ve hemen iyileşir kediniz 😞

Hocam şimdi şöyle dün abimle 1 yıldız verdik hizmet kalitesinden ötürü cevap olarak size dava açacağım falan diyor tabii ki açamaz ama bu bildiğiniz paracılıktır. Allah bilir neler yaptı hayvana güvenim sıfır bu herife.

Duman beye geçmiş olsun. Veterinerlerin kullandığı o ampullerin çoğunun insan ilaçları olduğunu ve eczanede 30 TL'ye satıldığını ama veterinerlerin onu 500 TL'ye yaptığını biliyor muydunuz? Kedinizde kitle oluşan yerden örnek alınıp biyopsiye gönderilmesi gerekiyor. Aşıyla geçecek bir şeye benzemiyor. Tekrar geçmiş olsun. Doğu bölgesindeyseniz Fırat Üniversitesi hayvan Hastanesi'ni öneriyorum.

Hocam teşekkür ederim bu bilgiyi ilk defa sizden duyuyorum. Gerçekten yazık zaten gittiğimiz veteriner paragözün teki çıktı. Dün abimle 1 yıldız verdik hizmetten ötürü size dava açacağım falan demeye başladı 1 yıldızdan ötürü neymiş karalamaya çalışıyormuşuz. Sen önce işini adamakıllı yap öyle değil mi hocam tabii ki de dava açamaz ama bu paracılıktır ya yazık günah.

Ara ara dışarıya çıkıyorsa parazitlenmiş olabilir. İç dış parazit yaptır. Zaten birisi yazmış uyuz olabilir diye. Parazitlerini yaptırınca büyük ihtimalle geçer. Geçmiş olsun.

Hayır hocam bizim sokakta vahşi köpek kedi çok olduğu için çıkarmıyorum. Sadece arada balkona bağlıyorum orada yatıyor arada gündüzleri.

Geri
Yukarı