Kedimin yaşadığı olay

Hocam benim arkadaşın sitesinde de bu çocuk gibi bir psikopat vardı. Arkadaşımın kedisinin boynunu bilerek kırmıştı arkadaşım bunu kalkamayacak hale getirince baya olay çıktı. Sonradan öğrendiğime göre annesi de kovmuş evden. Çocuğa zarar verirseniz sizin de başınıza birşey gelebilir😔(Her ne kadar ben böyle bir durum yaşasam çocuğa olanlar peki hayırlı olmayacaksa da siz sakin olun😞)
Sonunda az önce yaşadığım sorun düzeldi. Rapor attım moderatörlere. Aynı sorunu yaşamıyorum artık. Neyse hocam konu dışına çıkmasın yeni geldik yine ban yemeyelim. Hocam çocuk sonuçta bebek gibi daha aklı yok. Çocuğa zarar vermem yani o kadar cani değilim. Sadece çok pis sinir oldum. Yaşanan olayda çok üzücüymüş. 10 yaşından küçükse akılları olmadıkları için böyle canilikler yapıyorlar işte. Kendi kedimin her yerini kontrol ettim arkadaşlar. Acıyan bir yeri yok. Olayın ardından 3 gün geçti ve banlı olduğum için cevap veremedim, kusura bakmasın kimse. 3 gün içinde tekrar eve alıştı. Gelip kendini sevdiriyor oyun oynuyor tek başına kalınca korkmuyor artık. O an sanırım bir şok'a girmiş. Şimdi çok iyi durumu. Yazan herkese teşekkürler, bundan sonra başka eve girmemesine çok dikkat edeceğiz.

Ben burada bir ihmalkarlık görüyorum çünkü çocuğun böyle olduğunu bildiğiniz halde bırakmak resmen başınıza gelecekleri bilmeniz gerekiyordu. Yine de geçmiş olsun.
Evet hocam haklısınız. Bizim ihmalkarlığımız. Neyse ki şimdi düzeldi ve artık böyle bir şey için dikkat edeceğiz.

Kedilerden anlıyorsanız ve zamanınız varsa sonuna kadar okumanızı rica ediyorum, teşekkürler.

Arkadaşlar benim 5-6 aylık erkek british kedim var. Bugün bakkala gitmek için evin kapısını açtım. Tam o sırada karşı komşunun kapısı da açıkmış. Ben bizim kediyi görmedim koşa koşa roket gibi onların evine girdi. (bu normal burada sıkıntı yok. Böyle huyları var çünkü) sonra işte alacaktım dediler biraz biz de kalabilir mi falan. Ben alacaktım ama annem bırakmadı kalsın biraz dedi. Ama o evde canavar 3 yaşında çocuk var. Ama öyle böyle değil. Kediyi sevmiyor, parçalıyor resmen. Geçen gün o çocuk bize gelmişti. Kediye son gücüyle yumruk atacakken abim tuttu kucakladı. Abimin kucağına giderken bir tane daha tekme atmaya çalıştı sıyırdı Allah'tan. Kediyi öldürmeye kemiklerini sıkmaya falan çalışıyor yani. Tam sövülmeyi hak eden hatta şu an küfürleri saydırdığım tipten bir çocuk. Onların evinden "Ömer yapma" gibi sesler geliyordu. (çocuğun adı Ömer. Adaşım maalesef) sonra çocuğun babası bizim kapıyı çaldı kediyi bıraktı. Arkadan o çocuk çığlık atıp yerlere vuruyordu. Şimdi kedi yalnız başına bir odada kalınca resmen çığlık atarmışcasına miyavlıyor. Bizi görünce miyavlamayı kesip yanımıza geliyor, sanki bir sıkıntısı var. Acaba o insan evladı çocuk bir yerine tekme falan attı canı acıyor ve bize bunu mu belirtmeye çalışıyor? Kedimizin bir oyuncak ayısı var küçücük böyle. Oynayacak mı diye yere fırlattım koşa koşa geldi takla atarak onunla oynamaya başladı. Ama ne zaman onu yalnız bıraksak oynamayı bırakıp son gücüyle miyavlıyor bağıra bağıra. Hatta şu an bile miyavlıyor gidip bakmam lazım. Bakın yine miyavlamayı kesti gidip kendimi gösterince. Yanıma almaya çalışıyorum bırakıp gidiyor. 3 dakika sonra tekrar miyavlıyor. Bu neden böyle yapıyor olabilir? Bir sıkıntısı mı var acaba? Veterinere falan götürmeye gerek var mı böyle bir şey için? Buraya kadar zamanınızı ayırıp okuduysanız teşekkürler.

Hocam kediyi rahatlatmaya çalışın. İlgilenin korkutmamaya ya da onu korkutacak şeylerden uzak tutmaya çalışın. Birkaç günde düzeleceğini zannetmiyorum. Kedi hem bayağı korkmuş olabilir. Eğer 5-6 gün geçip de hala düzelmiyorsa veterinere götürebilirsiniz bence.

Edit: Hocam tam sizin yazdığınız sırada mesaj yazmışım :D sorun çözülmüş. Umarım mutlu olursunuz :)

Hocam kediyi rahatlatmaya çalışın. İlgilenin korkutmamaya ya da onu korkutacak şeylerden uzak tutmaya çalışın. Birkaç günde düzeleceğini zannetmiyorum. Kedi hem bayağı korkmuş olabilir. Eğer 5-6 gün geçip de hala düzelmiyorsa veterinere götürebilirsiniz bence.
Olayın ardından 3 gün geçti hocam. Bol bol yanında durdum sevdim okşadım oyun oynattım. Şimdi düzeldi ve korkusu geçti. Bundan sonra o eve adım atmasına izin vermeyiz.

O çocuğu öldüresiye döverdim yemin ederim. Geçmiş olsun hocam. Bir kontrol edin derim.
Çok sağ olun hocam. Kedinin artık sıkıntısı yok ve o eve girmesine müsaade etmiyoruz. Dediğiniz gibi o çocuğa felaket pis gıcık oldum. Geçen gün D-SMART uydu kutusunu son gücüyle çekti televizyon gitti. Onu 2 saatte düzelttik. Ve bizim bilgisayar 10 yıllık bilen bilir. Çok küçük bir düğme var. Onunla bilgisayar kasasına bağlı olan kabloları birleştirerek bilgisayarı açıyoruz. Geçen gün onu alıp evin herhangi bir yerine fırlatmış. Abimle aradık zar zor bulduk. Benim yatağımın altında çıktı. Daha çok küçük olduğu için dövemiyorum. 10 yaşından büyük olsaydı bir dişini kırmıştım şimdi.

Geçen gün D-SMART uydu kutusunu son gücüyle çekti televizyon gitti. Onu 2 saatte düzelttik. Ve bizim bilgisayar 10 yıllık bilen bilir. Çok küçük bir düğme var. Onunla bilgisayar kasasına bağlı olan kabloları birleştirerek bilgisayarı açıyoruz. Geçen gün onu alıp evin herhangi bir yerine fırlatmış. Abimle aradık zar zor bulduk. Benim yatağımın altında çıktı. Daha çok küçük olduğu için dövemiyorum. 10 yaşından büyük olsaydı bir dişini kırmıştım şimdi.
Hocam komşunun çocuğu eve nasıl girdi?

Hocam komşunun çocuğu eve nasıl girdi?
Hocam gizli gizli girmedi öyle değil :D Bunların utanmaz bir anneannesi var. İşi olunca çocuğu bize kakalıyor. Bundan sonra çözüm bulduk kapıya vurursa kapıyı açmayacağız. Evde olduğumuzu bilsin veya bilmesin ayıp mayıp dinlemeyeceğiz artık. Biz onun torunuyla uğraşamayız yahu. Bakıcı mıyız biz? Hayır kediyle hala uğraşmaya çalışıyor birde. Kedi onun yüzünü görünce bile korkuyor kaçmaya başlıyor. Daha eve adım attırmayacağım o çocuğu hele bir gelsin. Dövmeyeceğim dediğim gibi ama eve sokmam daha.

Çok sağ olun hocam. Kedinin artık sıkıntısı yok ve o eve girmesine müsaade etmiyoruz. Dediğiniz gibi o çocuğa felaket pis gıcık oldum. Geçen gün D-SMART uydu kutusunu son gücüyle çekti televizyon gitti. Onu 2 saatte düzelttik. Ve bizim bilgisayar 10 yıllık bilen bilir. Çok küçük bir düğme var. Onunla bilgisayar kasasına bağlı olan kabloları birleştirerek bilgisayarı açıyoruz. Geçen gün onu alıp evin herhangi bir yerine fırlatmış. Abimle aradık zar zor bulduk. Benim yatağımın altında çıktı. Daha çok küçük olduğu için dövemiyorum. 10 yaşından büyük olsaydı bir dişini kırmıştım şimdi.
Eve almayın hocam. Alırsanız da her yerin kapısını kilitleyin derim.

Hocam gizli gizli girmedi öyle değil :D Bunların utanmaz bir anneannesi var. İşi olunca çocuğu bize kakalıyor. Bundan sonra çözüm bulduk kapıya vurursa kapıyı açmayacağız. Evde olduğumuzu bilsin veya bilmesin ayıp mayıp dinlemeyeceğiz artık. Biz onun torunuyla uğraşamayız yahu. Bakıcı mıyız biz? Hayır kediyle hala uğraşmaya çalışıyor birde. Kedi onun yüzünü görünce bile korkuyor kaçmaya başlıyor. Daha eve adım attırmayacağım o çocuğu hele bir gelsin. Dövmeyeceğim dediğim gibi ama eve sokmam daha.
Çok doğru yapıyorsunuz hocam. Böyle komşuluk mu olur?!

Geri
Yukarı