Kedinin cinsi nedir?

SkyHawking

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Sokakta güzel yavru bir kedi görüp sahiplendik. Ancak kedilerden pek anlamıyoruz, ilk deneyimimiz olacak.
Resimdeki kedinin cins adını bilen var mı? Bu adı bilirsem daha detaylı bilgi sahibi olabilirim bakımı adına.
Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG-20240519-WA0021.jpg
    IMG-20240519-WA0021.jpg
    89,5 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG-20240519-WA0004.jpg
    IMG-20240519-WA0004.jpg
    176,3 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Kedi türlerinden neredeyse hiç anlamıyorum fakat şu kedilerden birisi olabilir mi? Calico, maine coon, Norveç orman kedisi. (şu an baktımda maine coon olma ihtimali zor gibi) çok tatlı bir kedi bu arada umarım hep sizinle yaşar.

Konu sokak kedisi olunca ırkın çok önemi kalmıyor. Değer vermediğimizden değil, ırklara özgü baskın özellikler görünmüyor. Şans eseri ırk bir kediyle çiftleşmişte olsa ve birkaç özelliği geçmiş olsa da o ırka, cinse ait diyemeyiz. Zaten cins dediğimiz kediler hep aile içi üremeden geliyor ve aşağı yukarı hepsinin kalıtsal hastalığı var.

Kedi için yorumum dişi tekir kedi. Oyuncu çıkarsa size mutluluklar.

(Kedilerde renk geni X üzerindedir ve beyaz tüy üzerinedir. Beyazın üstüne çift renk görüyorsanız dişidir. Tek renk görüyorsanız erkekte olabilir, dişi de olabilir)

Konu sokak kedisi olunca ırkın çok önemi kalmıyor. Değer vermediğimizden değil, ırklara özgü baskın özellikler görünmüyor. Şans eseri ırk bir kediyle çiftleşmişte olsa ve birkaç özelliği geçmiş olsa da o ırka, cinse ait diyemeyiz. Zaten cins dediğimiz kediler hep aile içi üremeden geliyor ve aşağı yukarı hepsinin kalıtsal hastalığı var.

Kedi için yorumum dişi tekir kedi. Oyuncu çıkarsa size mutluluklar.

(Kedilerde renk geni X üzerindedir ve beyaz tüy üzerinedir. Beyazın üstüne çift renk görüyorsanız dişidir. Tek renk görüyorsanız erkekte olabilir, dişi de olabilir)

Bende bilgilenmiş oldum bu anlattıklarınızdan sağ olun, o kalıtsal hastalık olaylarını daha önce birkaç yerde daha görmüştüm omurga ağrıları oluyormuş sanırım bazı kedilerin. Böyle kalıtsal hastalıklara sahip olmayanlar tekir kediler mi oluyordu? Ya da hangilerinde kalıtsal hastalıklar yok bu konulardada bilgi verirseniz seviniriz.

Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. İlk defa sahiplendiğim için pek bilgim yok ve yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Kedi bakımı konusundaki her türlü önerilerinizi, tecrübelerinizi de dinlemekten mutluluk duyarım.

Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. İlk defa sahiplendiğim için pek bilgim yok ve yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Kedi bakımı konusundaki her türlü önerilerinizi, tecrübelerinizi de dinlemekten mutluluk duyarım.

Onlardan bende pek anlamıyorum ama umarım hep sizinle yaşar çok sevimli bir kedi oyuncuysa hayat size güzel

Nasıl yapıldığı hakkında bir fikrim yok daha önce hiç besleyemedim fakat kesinlikle tuvalet eğitimi vermelisiniz.

Onlardan bende pek anlamıyorum ama umarım hep sizinle yaşar çok sevimli bir kedi oyuncuysa hayat size güzel
Çok teşekkür ederim, evet çok sevimli bir dostumuz oldu :)

Nasıl yapıldığı hakkında bir fikrim yok daha önce hiç besleyemedim fakat kesinlikle tuvalet eğitimi vermelisiniz.
Teşekkürler ancak kediler doğar doğmaz tuvalet eğitimine sahipler sanırım, çok ilginç bir şekilde böyle bir eğitime gerek kalmadı.

Geri
Yukarı