Kedinin takip etme sorunu

-Jwol-

Hectopat
Herkese merhabalar. Hayırlı ramazanlar.

Ortalama 1 yıldır sokakta baktığım bir sokak kedisi var. Geçen sene yavrularina bakmistim fakat maalesef ki hayatlarını kaybettiler. Ama bizim arkadaşligimiz bozulmadi. Gitgide birbirimize çok alıştık. Fakat son günlerde çok farklı daima yanımda olmak istiyor, kendini çok sevdiriyor, bana sürtünüyor, mirildiyor.

Kedinin bu son zamanda hamile olduğunu biliyordum. Daha da üstüne düştüm ve karşılıklı bir bağ oluştu. Doğurdu mu dogurmadi mi bilmiyorum karnı inmisti ama sanki benden yardım diler gibi şöyle anlatayim. Yanından gelir gelmez konu açmaya başvurdum çünkü çok caresizim ne istediğini bilmiyorum.

Dışarıya çıkar çıkmaz daima apartman kapısının önünde bekler. Fakat bu son 1 haftada daire kapısını açıyorum direk apartmanin içinde karşıma çıkıyor. Sizce doğurdu da içinde 1 tane kedi mi kaldı? Benden yardım mi bekliyor?

3 gündür balkondan takip ediyorum yavrularinin yanina gider diye fakat gittiği bir yer yok karşı bahçeye gidiyor oraya bugün gidince peşinden gittim fakat yine orada beni görünce takip etmekten başka bir şey yapmadı. Elim ayağıma dolandı bir şey olur diye korkuyorum. Eğer doğurmus ise yavrular maksimum 1 haftaliktir o yüzden bana göstermiyor olabilir mi?

Daha yeni belki dogurmamistir diye karnını biraz sevmeye karar verdim sanki doğum pozisyonuna geçti hemen yere uzanır gibi oldu. Gözlerimin içine baktı hiç gözünü kırpmadan ve birazcık büyülterek. Acaba "yavrular öldü" mu demek istiyor yoksa "senin yanında dogurmak istiyorum" mu çok kararsizim. Veterinere götürmeden doğurdunu nasıl anlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yumuşak bir derece de ve dokunurken yanlışlıkla 1 tane memesine değdim. Memesi olması doğurdu anlamına gelir mi? Karnı 1 hafta önceye göre çok inmiş.

En azından sert değilmiş (sert olsaydı iç parazit olabilirdi)

Geri
Yukarı