Kedinizin yaptığı garip şeyleri söyleyin

Bizim kedi de göbeğini açıyor uyuyor :D Sanırım güvendiği kişilere yapıyorlar.
Haklısınız, kedilerin göbekleri en savunmasız olduğu bölgelerin başında gelir. Genelde kediler o bölgeye darbe almamak için kendilerini kapatır veya köşeye arkadan siner. Eğer bir kedi yanınızda sırtüstü yatıyorsa bilin ki size çok güveniyor :)

IMG_20220620_184554.jpg

Mahalle dayısı Felix.

Kablolari kemirip kopardiktan sonra yanimiza gelip miyavliyor, birkac kere yapti bunu. Bir de yemek yerken bizden yemek caliyor. Kek yerken keki yere atip kendisi yedi.

Perdenin arkasındayken kendini görünmez sanıyor.

IMG-20211119-WA0003.jpg

Köpek kovalıyor. İlginçtir ki onlar da kaçıyor :)
Kurtlar sürüler halinde yaşayan ve avlanan hayvanlardır ve evcil köpek her ne kadar kurttan başka bir hayvan olsa da hala atalarından yadigar olan avcılık içgüdüsüne sahiptir ve kedileri kovalamalarının en önemli sebebi bu içgüdüdür.Bunda İlginç bişe yok bence.

Bu nasıl anlatılır bilmiyorum :D Havalar sıcak ve bazen yıkadığım zaman bildiğiniz gibi o tuhaf sesleri çıkarak istemiyor yıkanmayı. Yıkandıktan sonra hemen havlunun yanına gidiyor ve daha tuhaf bir seslerle miyavlıyor, "beni kurula" demeye çalışıyor. Ama böyle bir miyavlama şekli yok. Banyo yapmak istemediği zamanlarda çıkardığı o ses bile tuhaf, ama bu cidden anormal bir ses. Bi de ben hayatımda bu kadar gaz çıkaran bir kedi görmedim. Günde ortalama 30 kere.

Yeni konular

Geri
Yukarı