Kediye tuvalet eğitimi nasıl verilir?

Xeen0

Picopat
Merhabalar 1.5 yıl önce sahiplendiğim tekir bir kedim var. Dişi ve kısırlaştırdık fakat bu aralar halıya, yorgana işemeye başladı ne yapmam lazım?

Önceden de takip ettiğim gayet güzel bir kanalı tavsiye ediyorum. Videoda yavru deniliyor ama sizin de işinize yarayabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kumunu gözle görülebilir bir yere koy kolidor gibi. Hep görsün evde gezerken. Ara sıra kediyi kumun üstüne bırak. Ben böyle öğretmiştim. Alıştıktan sonra kumun yerini değiştirebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kumunu yalnız olabileceği ve rahatsız olmayacağı bir alana koyup göster, yetişkin kedi için özel eğitime gerek yok kendi kokusunu bilip yapar zaten eğer kullanmamakta ısrar ederse kumun türünü değiştir ya da içine önceden yaptığı tuvaletleri karıştır.

Kedilerin zaten doğasında olan bir şey içgüdüsel olarak var. Sizde kumu görebileceği bir yere bırakın ara sıra üzerine bırakın çıkmaya çalışırsa 1-2 defa izin vermeyin alışacaktır. Bu arada kızgınlık döneminde olduğu için kendi bölgesini işaretliyor biraz olgunlaşmaya başlayana kadar devam edecektir.

Önceden de takip ettiğim gayet güzel bir kanalı tavsiye ediyorum. Videoda yavru deniliyor ama sizin de işinize yarayabilir.

Alışık dostum zaten normalde bugünlerde bir şey oldu.

Yetişkin bir kedinin tuvaletini kumuna yapmaması pek normal değil. Kediler temiz hayvanlardır ve içgüdüsel olarak kokularını diğer yırtıcılardan gizlemek için kuma gömerler. Kedinizde bir sağlık problemi olup olmadığını anlamanız için bence bir veteriner hekime danışınız. Onun haricinde burada ne desek boş. Kum eğitimini kendi kedime patilerini tuvaletin içindeki kuma sürterek öğretmiştim ben daha 2 aylık bile değildi hemen öğrendi. Diğer arkadaşların da dediği gibi kumun biraz ona özel bir alanda olmasına özen gösterin. Kumun yakınına yiyecek içecek tabaklarını koymamaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı