Keenetic Extra DSL AC1200 sürekli DSL kesiliyor

Ben de yaklaşık 2 hafta kadar önce Extra DSL aldım, benim de aynı şekilde başta kurulum ve kullanımım çok güzeldi. Bende de son 1 haftadır günde 2-3 defa internet kesiliyor.

Günün çeşitli saatlerinde kopmalar yaşıyorum. Bazen 19 saat, bazen 15 saat bağlı kalıp sonrasında internet aniden kopuyor. Modem donup kalıyor. Koptuktan sonra fişini çekip takmadan tekrar internete bağlanmıyor.

Kesinti şöyle oluyor; modemde DSL ışığı kırmızı yanıyor, fakat sağlayıcı tarafında bağlı gözüküyorum. Ben fişi çektiğimde sağlayıcıda da bağlantım koptu gözüküyor. Modemde dsl ışığı kırmızı yandığı için internet bağlantısı kuramıyorum. Ayrıca modemin arayüzüne de erişemiyorum. Bütün bunlar olurken arayüzden ayarladığım düğme fonksiyonları da çalışmıyor. Yani modem tamamen donuyor. Fişini çekip takıyorum, 30 saniye sonra her şey normale dönüyor. Yani modeme tekrar bağlanabilmek ve internete erişebilmek için modemin fişini çekip takmam gerekiyor. Aksi halde hiçbir şekilde düzelmiyor.

Keenetic desteğe de yazdım. Cevap/çözüm olarak "Son sürüm çıktı güncelle, bir de öyle dene" dediler yaptım ama hiçbir şey değişmedi.

Yani @keremkarakaya neredeyse seninle aynı şeyleri yaşıyoruz. @Ulunay ve @Pc Meraklısı2636 mesajlarından onların da aynı/benzer sorunlar yaşadığını görüyorum. Bu da belki Extra DSL modelinin kronik bir sorunu olduğuna işaret ediyor diyebiliriz.

Şimdilik bir çözüm bulamadım. Bulursam tekrar bu konu altından yazarım.

Ben de yaklaşık 2 hafta kadar önce extra DSL aldım, benim de aynı şekilde başta kurulum ve kullanımım çok güzeldi. Bende de son 1 haftadır günde 2-3 defa internet kesiliyor.

Günün çeşitli saatlerinde kopmalar yaşıyorum. Bazen 19 saat, bazen 15 saat bağlı kalıp sonrasında internet aniden kopuyor. Modem donup kalıyor. Koptuktan sonra fişini çekip takmadan tekrar internete bağlanmıyor.

Kesinti şöyle oluyor; modemde DSL ışığı kırmızı yanıyor, fakat sağlayıcı tarafında bağlı gözüküyorum. Ben fişi çektiğimde sağlayıcıda da bağlantım koptu gözüküyor. Modemde DSL ışığı kırmızı yandığı için internet bağlantısı kuramıyorum. Ayrıca modemin arayüzüne de erişemiyorum. Bütün bunlar olurken arayüzden ayarladığım düğme fonksiyonları da çalışmıyor. Yani modem tamamen donuyor. Fişini çekip takıyorum, 30 saniye sonra her şey normale dönüyor. Yani modeme tekrar bağlanabilmek ve internete erişebilmek için modemin fişini çekip takmam gerekiyor. Aksi halde hiçbir şekilde düzelmiyor.

Keenetic desteğe de yazdım. Cevap/çözüm olarak "son sürüm çıktı güncelle, bir de öyle dene" dediler yaptım ama hiçbir şey değişmedi.

Yani @keremkarakaya neredeyse seninle aynı şeyleri yaşıyoruz. @Ulunay ve @Pc Meraklısı2636 mesajlarından onların da aynı/benzer sorunlar yaşadığını görüyorum. Bu da belki extra DSL modelinin kronik bir sorunu olduğuna işaret ediyor diyebiliriz.

Şimdilik bir çözüm bulamadım. Bulursam tekrar bu konu altından yazarım.

Çözüm olarak DSL bağlantısını Oto'dan çıkarmanız gerek. ADSL ve VDSL'den birini seçin. Benim Oto'dan kaynaklı DSL bağlantım kopuyormuş. ADSL işaretledim kopma sorunum düzeldi. Geçen gün bir yazılım güncellemesi yayınladılar daha da güzel oldu şu an modem. Bir de Keenetic sunucu hizmetini kapattım. Telefon ile uzaktan bağlanmaya yarıyor.
Sorunu bulamayınca iade edecektim delirmiştim, sonra Oto'dan çıkarınca modem ayrı bir güzel oldu. Deneyin derim.
Önce temiz bir format atın modeme. Ardından bu dediğim işlemi gerçekleştirin. Bağlantı adına mutlaka servis sağlayıcınızın adını yazın. Bağlantı öncelikleri sayfasında karışıklık oluyor öbür türlü.

Benzer durumu Omni DSL ile bende yaşıyorum. Yeşil ışık kırmızı oluyor ancak herhangi bir kopma, kullanıma etkisi olmuyor. Günde 1-2 kere falan oluyor bu olay.

İlk zamanlarda kopma da oluyordu ancak "VDSL SNR Margin" değerini 4'e düşürdüm. İnternet hızı ufakta olsa azaldı ancak kopmalar ciddi anlamda azaldı. Deneyin derim.

Genel olarak bu sorunun ürün/marka kaynaklı olduğunu değil, güzelim altyapımız kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Çözüm olarak DSL bağlantısını Oto'dan çıkarmanız gerek. ADSL ve VDSL'den birini seçin. Benim Oto'dan kaynaklı DSL bağlantım kopuyormuş. ADSL işaretledim kopma sorunum düzeldi. Geçen gün bir yazılım güncellemesi yayınladılar daha da güzel oldu şu an modem. Bir de Keenetic sunucu hizmetini kapattım. Telefon ile uzaktan bağlanmaya yarıyor.
Sorunu bulamayınca iade edecektim delirmiştim, sonra Oto'dan çıkarınca modem ayrı bir güzel oldu. Deneyin derim.
Önce temiz bir format atın modeme. Ardından bu dediğim işlemi gerçekleştirin. Bağlantı adına mutlaka servis sağlayıcınızın adını yazın. Bağlantı öncelikleri sayfasında karışıklık oluyor öbür türlü.
Yaklaşık 1 hafta kadar önce sorunu belki çözer diye ve koptuğunda daha hızlı bağlansın boşuna ADSL aramasın diye Oto ayarını VDSL olarak değiştirmiştim. Bir şeyi değiştirmedi maalesef.

Keenetic sunucu hizmeti bir şeylerle çakışıyor olabilir mi? Belki onu kapatmak çözmüştür?

Benzer durumu Omni DSL ile bende yaşıyorum. Yeşil ışık kırmızı oluyor ancak herhangi bir kopma, kullanıma etkisi olmuyor. Günde 1-2 kere falan oluyor bu olay.

İlk zamanlarda kopma da oluyordu ancak "VDSL SNR Margin" değerini 4'e düşürdüm. İnternet hızı ufakta olsa azaldı ancak kopmalar ciddi anlamda azaldı. Deneyin derim.

Genel olarak bu sorunun ürün/marka kaynaklı olduğunu değil, güzelim altyapımız kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Keenetic Telegram grubunda bu kırmızıya dönme ama bağlantı kopmaması durumunu "Turuncu ışık devamlı yanıyor ama internete rahatlıkla girebiliyorsanız, Keenetic sunucuları bakıma alınmış olabilir, bu durumu görmezden gelebilirsiniz." şeklinde açıklamışlar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba. Aynı sorun bende de var. Online oyun oynayamaz oldum. Sürekli turknete yazıyodum internette sorun var diye ama meğersem mesele modemden anladığım kadarıyla. Sürekli kesiliyor 3-4dk da bir kesiliyor geri geliyor. Birde gün içinde kırmızıya dönüyor çoğu kez 1-2 dakika sonra geri geliyor. Valla daralttı. Çekim gücü vs iyi ama bu kopmalar bin pişman ettirdi. Ayrıca vdsl i işaretledim. Bağlantı adına Turknet diye yazdım ama keenetic sunucu hizmetini bulamadım bi türlü. Şuan versiyonum en günceli 3.4.12. Bi ara 3.5.2 geldi güncellemiştim. Sonra geri çektiler heralde bidaha güncelle dedim 3.4.12 ye geri döndü. Nasıl çözeriz bu durumu varmı bi çözümü olan ?

Arkadaşlar merhaba. Aynı sorun bende de var. Online oyun oynayamaz oldum. Sürekli turknete yazıyodum internette sorun var diye ama meğersem mesele modemden anladığım kadarıyla. Sürekli kesiliyor 3-4dk da bir kesiliyor geri geliyor. Birde gün içinde kırmızıya dönüyor çoğu kez 1-2 dakika sonra geri geliyor. Valla daralttı. Çekim gücü vs iyi ama bu kopmalar bin pişman ettirdi. Ayrıca vdsl i işaretledim. Bağlantı adına Turknet diye yazdım ama keenetic sunucu hizmetini bulamadım bi türlü. Şuan versiyonum en günceli 3.4.12. Bi ara 3.5.2 geldi güncellemiştim. Sonra geri çektiler heralde bidaha güncelle dedim 3.4.12 ye geri döndü. Nasıl çözeriz bu durumu varmı bi çözümü olan ?
Bu sorunu çözmek için 3.4.12 sürümüne geri çektiler. Sorun aslında Türknet ve ülkemizdeki altyapı kaynaklı. Keenetic nazlı olduğundan bu kötü koşullara uyum sağlayamıyor ince ayar istiyor.

Bağlantı adını Türknet yapmak boş bir çaba ve bağlantıya bir etkisi bulunmuyor. Sadece görsel olarak arayüzde bağlantıyı isimlendirmiş oluyorsun. :) Bunu neden önerdiklerini anlayamadım. Oraya istersen mahmut yazarsın.

Nasıl çözdüğümü şurada anlattım.

Bu sorunu çözmek için 3.4.12 sürümüne geri çektiler. Sorun aslında Türknet ve ülkemizdeki altyapı kaynaklı. Keenetic nazlı olduğundan bu kötü koşullara uyum sağlayamıyor ince ayar istiyor.

Bağlantı adını Türknet yapmak boş bir çaba ve bağlantıya bir etkisi bulunmuyor. Sadece görsel olarak arayüzde bağlantıyı isimlendirmiş oluyorsun. :) Bunu neden önerdiklerini anlayamadım. Oraya istersen mahmut yazarsın.

Nasıl çözdüğümü şurada anlattım.
Kardeşim çok teşekkür ederim. Denedim bakalım test edicem sorun olucamı saolasın araştırmanı paylaştığın için.
Dediklerini yapınca sorunum çözüldü Allah senden razı olsun kardeşim, saol valla.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı