Çözüm Keenetic Extra DSL kopması

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Selam arkadaşlar. Herkesin yaşadığı fakat çözümünü bulamadığı bir konuya açıklık getireceğim. Hattınızın dayanıklılığını gösteren gürültü marjı adlı bir bölüm vardır. Tanılama>DSL kısmında gürültü marjı yazan yer sizin hattınızın dayanıklılığını gösterir. Eğer değerleriniz 4 ile 11 dB arasında ise çok fazla kopmalar yaşarsınız. 11-15 sB arasında ise kopmalar günde 1 veya 2 defa olur. 15 dB ve üstü olursa hattınızda kopma olmaz.

''VDSL/ADSL bağlantısı" kısmından DSL teknolojisinin altında, "ek hat ayarlarını göster" adlı bir kısım vardır. Orada "VDSL SNR margin" yazan yeri 15 dB yapın internet hızınız biraz düşecektir ama kopma sorunundan kurtulursunuz. Mesela ben 35 Mbps yerine 30 Mbps internet alıyorum ve kopma yaşamıyorum. Merak ettiğiniz bir şey olursa buraya yazabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım 🙂
 
Son düzenleyen: Moderatör:

menier

Femtopat
Katılım
5 Aralık 2020
Mesajlar
6
Merhaba bende keenetic omni dsl ve keenetic omni var mesh sistemi ile birbirine bağladım yaknız hem ping konusunda hemde internette çok dalgalanma yaşıyorum. Ben keenetic omniyi kablosuz genişletici olarak kullanmak istiyorum. Dediğiniz gibi nasıl yapabilirim? Resimli anlatırsanız yada manuel nasıl yapıldığını daha detaylı anlatırsanız çok sevinirim. Çok teşekkür ederim.
 
Yukarı