Keenetic Extra DSL satın alınır mı?

EdenDaTa

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret ve Finansman Öğrencisi
Merhabalar, evimde 35/6 Mbps TurkNet özgün iletişim paketini servis sağlayıcılar tarafından temin edilen TD W9970 Türk Telekom Edition modemi ile kullanmaktayım. Tahmin etmişsinizdir ki son zamanlarda 25 Mbps hız ve kablosuz bağlantıda sorunlar yaşamaya başladım. Tamda bu sebepten dolayı modem arayışına girdim, biraz araştırdıktan sonra Keenetic Extra DSL Modemin isteklerimi karşılayacak nitelikte, sorun çıkarmayacak bir ürün olduğunu keşfettim. Peki sizce, sadece kablosuz bağlantı ve hız için bu modemi alınır mı? Diğer özelliklerini pek kullanacağımı söyleyemem. Mesh sistem kullanmayı da şu anlık düşünmüyorum.

Ayrıca eski modemi bu modemle birlikte kullanabilir miyim? Kurulumu nasıl yapmalıyım? Teşekkürler.

Benzer durumdayız. Aynı Türk Telekom özel üretim dandik TP-Link TD-W9970V3 modemi kullanıyorum. Güncel firmware yazılımına rağmen ciddi hız düşüşü ve kendi kendine cihazların wi-fi bağlantısını kesme gibi huyları ara sıra devam ediyor. Ben de yeni modem istiyorum ama taşınma durumu ve olası internet servis sağlayıcı değişikliği yüzünden beklemedeyim.

İlk olarak ben gözüme Keenetic Omni DSL modelini kestirdim. Bu model de sizin yazdığınızın bir alt modeli denebilir ve 500 değil 300 lira civarı fiyatı var. Ben şahsım için yeterli gördüm. Ancak Extra DSL modelinde 802.11ac yani Wifi 5 (5 GHz) bağlantı seçeneği, ekstra anten ve bu ihtiyacı karşılayacak daha güçlü işlemcisi varken Omni DSL Wifi 4 (2.4 GHz) bandında çalışan daha düşük bir model. Sanırım fiyat farkına değer. Bu Extra DSL modelini beğenerek kullanan insanlar var. Ben de daha fazla görüş almak için konunun takipçisiyim. 😀

Merhabalar, evimde 35/6 Mbps TurkNet özgün iletişim paketini servis sağlayıcılar tarafından temin edilen TD W9970 Türk Telekom Edition modemi ile kullanmaktayım. Tahmin etmişsinizdir ki son zamanlarda 25 Mbps hız ve kablosuz bağlantıda sorunlar yaşamaya başladım. Tamda bu sebepten dolayı modem arayışına girdim, biraz araştırdıktan sonra Keenetic Extra DSL Modemin isteklerimi karşılayacak nitelikte, sorun çıkarmayacak bir ürün olduğunu keşfettim. Peki sizce, sadece kablosuz bağlantı ve hız için bu modemi alınır mı? Diğer özelliklerini pek kullanacağımı söyleyemem. Mesh sistem kullanmayı da şu anlık düşünmüyorum.

Ayrıca eski modemi bu modemle birlikte kullanabilir miyim? Kurulumu nasıl yapmalıyım? Teşekkürler.

Kesinlikle alınır hiç düşünmeden alabilirsiniz. Kendimde kullanıyorum. Hem muhteşem arayüzü hem müşteri desteğiyle aynı fiyattaki rakiplerini geride bırakıyor. Ben türknetin 75 mbpslik paketini kullanıyorum. Bu modemle 78 mbps hız alıyorum.

Kesinlikle alınır hiç düşünmeden alabilirsiniz. Kendimde kullanıyorum. Hem muhteşem arayüzü hem müşteri desteğiyle aynı fiyattaki rakiplerini geride bırakıyor. Ben TurkNet'in 75 Mbps'lik paketini kullanıyorum. Bu modemle 78 Mbps hız alıyorum.

Harika! Peki kurulumu nasıl yaptınız? Eski modemi ne yaptınız?
İleride bende Kablonet 100 Mbps pakete geçiş yapacağım. O zamanda 95 Mbps alabilsem yeterli olur benim için.
Benzer durumdayız. Aynı Türk Telekom özel üretim dandik TP-Link TD-W9970V3 modemi kullanıyorum. Güncel Firmware yazılımına rağmen ciddi hız düşüşü ve kendi kendine cihazların Wi-Fi bağlantısını kesme gibi huyları ara sıra devam ediyor. Ben de yeni modem istiyorum ama taşınma durumu ve olası internet servis sağlayıcı değişikliği yüzünden beklemedeyim.

İlk olarak ben gözüme Keenetic Omni DSL modelini kestirdim. Bu model de sizin yazdığınızın bir alt modeli denebilir ve 500 değil 300 lira civarı fiyatı var. Ben şahsım için yeterli gördüm. Ancak Extra DSL modelinde 802.11AC yani Wi-Fi 5 (5 GHz) bağlantı seçeneği, ekstra anten ve bu ihtiyacı karşılayacak daha güçlü işlemcisi varken Omni DSL Wi-Fi 4 (2.4 GHz) bandında çalışan daha düşük bir model. Sanırım fiyat farkına değer. Bu Extra DSL modelini beğenerek kullanan insanlar var. Ben de daha fazla görüş almak için konunun takipçisiyim. 😀

Kesinlikle, şu an farklı bir odada Clash of Clans'da savaşamıyorum. Durum o kadar vahim.

Son düzenleme:
Harika! Peki kurulumu nasıl yaptınız? Eski modemi ne yaptınız?
İleride bende Kablonet 100 Mbps pakete geçiş yapacağım. O zamanda 95 Mbps alabilsem yeterli olur benim için.

Kesinlikle, şu an farklı bir odada Clash of Clans'da savaşamıyorum. Durum o kadar vahim.
Kablonet kendi modemini veriyor. Onların modem girişleri anten yuvası şeklinde. Yani direkt dsl kablosu şeklinde değil. Ama yine de keenetic modemi aldığınızda router olarak kullabilirsiniz.

Almayın kesinlikle 1 yorum iyi 1 yorum kötü mantığıyla bakmayın modeme vodefonedeydim verdikleri saçma modem bile 3 odayıda kapsıyordu bunun 5 tane anteni var sadece süs başka bir halt değil kesinlikle onermem ama benım odam ıcın dıyosan yıne ondermem cok pahalı

Yeni konular

Geri
Yukarı