Keenetic garanti hizmetleri nasıl?

GkhanKlc

Hectopat
Keenetic carier DSL kullanıyorum 7 aydır. Dünkü yağmur ve yıldırımlardan sonra DSL ışığı gitti başka modem denedım o çalışıyor. Sanırsam modem gitti ama ışıkları menu her şey aktif. Hattımı ADSL düşürüp eski modeme geçtim.

Hafta sonu olduğunu için Keenetic müşteri hizmetlerinden bilgi de alamıyorum. Şikayet varda bu gibi durumlarda direk garanti dışı bırakıldığına dair yorumlar yapılmış. Yeni modem bakmaya başladım şimdiden.

Keenetic garanti ye daha önce ürün gönderen veya bu duruma benzer bir olay yaşayan var mıdır? Ürünleri evden almak için kargo numarası hizmetleri var mı mesela? ASUS modemi direk evden alıp 1'e 1 değişim yapmışlardı ama Keenetic ile ilgili hiçbir tecrübem yok.

1500-2000 TL arası yeni VDSL modem tavsiyelerine de açığım. 75 Mbps hat garanti ye olumsuz dönüş olursa büyük ihtimal tekrar Keenetic tercih etmiyeceğim. Tenda veya TP-Link akım korumlı cihazları var ama onlarda bir sürü kronik sorun okuyorum.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Birebir aynısını yaşadım. Anakart yandığı için garanti dışı kaldığını söylediler. Yaptırmak istersem net bir fiyat veremediklerini ancak en az aynı modem kadar tutacağını söylediler ve bu yüzden eşdeğerindeki modemi %15 indirim ile satabileceklerini söylediler. Ancak satın alacağım ürünün poşeti açık olacakmış. Keenetic kullandığım modemler arasında en stabil ve iyisiydi ancak garantilerinde böyle bir sorun var. Akım korumalı prizler de bir işe yarar mı bilmiyorum.

Birebir aynısını yaşadım. Anakart yandığı için garanti dışı kaldığını söylediler. Yaptırmak istersem net bir fiyat veremediklerini ancak en az aynı modem kadar tutacağını söylediler ve bu yüzden eşdeğerindeki modemi %15 indirim ile satabileceklerini söylediler. Ancak satın alacağım ürünün poşeti açık olacakmış. Keenetic kullandığım modemler arasında en stabil ve iyisiydi ancak garantilerinde böyle bir sorun var. Akım korumalı prizler de bir işe yarar mı bilmiyorum.
Akım korumalı prizde, topraklamada var 8 yıldır ASUS modem takır takır çalışıyor kenetic ilk kışda pert oldu. Başka modem de bulamıyorum ki ASUS AC750 var oda 2 kere aldım 2 sindede aynı sorun vardı iade ettim, çok kararsız kaldım şu modem konusunda.

Sizin modeminiz tamamen mi gitti acaba. Bende her şey çalışıyor Wi-Fi menüler USB aktif sadece DSL kablosunu görmüyor.

Akım korumalı prizde, topraklamada var 8 yıldır ASUS modem takır takır çalışıyor kenetic ilk kışda pert oldu. Başka modem de bulamıyorum ki ASUS AC750 var oda 2 kere aldım 2 sindede aynı sorun vardı iade ettim, çok kararsız kaldım şu modem konusunda.

Sizin modeminiz tamamen mi gitti acaba. Bende her şey çalışıyor Wi-Fi menüler USB aktif sadece DSL kablosunu görmüyor.
Benimkinin ışıkları tamamiyle gitmişti, anakartın DSL ile ilgili bir yerinin yandığını söylemişlerdi ama tam olarak hatırlayamıyorum. Asus DSL N16 taktım onun yerine ancak aradaki fark hem ping hem hız olarak çok bariz belli oluyor. Belli ki Keenetic bu konuda sıkıntılı bir marka. İşin ilginç yanı Keenetic modeminiz de akım korumalı prize takılı olmasına rağmen mi sorun yaşadınız ?
Garantiden gelen sonucu da paylaşırsanız çok iyi olur.

Benimkinin ışıkları tamamiyle gitmişti, anakartın DSL ile ilgili bir yerinin yandığını söylemişlerdi ama tam olarak hatırlayamıyorum. Asus DSL N16 taktım onun yerine ancak aradaki fark hem ping hem hız olarak çok bariz belli oluyor. Belli ki Keenetic bu konuda sıkıntılı bir marka. İşin ilginç yanı Keenetic modeminiz de akım korumalı prize takılı olmasına rağmen mi sorun yaşadınız ?
Garantiden gelen sonucu da paylaşırsanız çok iyi olur.
Evet ama bu tip sorunlar genelde prizden değil, DSL kablosundan gelen elektrik akımı yüzünden oluyor. DSL akım koruma prizleride var ama hızı aşırı düşürüyorlarmış, DSL portu yandı yüksek ihtimal. DSL kablosu direkden gelen uzun bakır kablo olduğu için normaldir ama ASUS markası yıllardır yaz kış çalıştı. Tek sorun ADSL olması VDSL olan AC750 modeli bir türlü stabil çalıştıramadım.

Şikayet var da okuduğuma göre garantiden olumlu dönüş alabilen yok. Sosyal medyadaki reklamlara ayırmışlar garanti bütçesini. Sözde bu modemde akım koruması mevcut.

Edit : Ek olarak ürünü garantiye nasıl gönderdiniz?

Edit : Ek olarak ürünü garantiye nasıl gönderdiniz?
Ben müşteri hizmetlerini aradığımda kendileri bana bir kod verdi ve bu kodu kargo şirketine verdim. Anlayacağınız herhangi bir ürünü garantiye yolladıysanız benzer işlemler söz konusu. İçerik olarak da sahip olduğum her şeyi koydum aynı zamanda kutunun içerisine sorunumu yazdım.

Şu dönemde sorunsuz kaliteli modem bulmakta zor gibi görünüyor.

Ben müşteri hizmetlerini aradığımda kendileri bana bir kod verdi ve bu kodu kargo şirketine verdim. Anlayacağınız herhangi bir ürünü garantiye yolladıysanız benzer işlemler söz konusu. İçerik olarak da sahip olduğum her şeyi koydum aynı zamanda kutunun içerisine sorunumu yazdım.

Şu dönemde sorunsuz kaliteli modem bulmakta zor gibi görünüyor.
Sözde teknoloji gelişiyor piyasda sorunsuz model yok ev kullanıcısı için. Boşa göndericeğimi biliyorum ama yine de şansımızı deneyelim yeni modem arayışıda devam. ASUS 3 yıl 1E1 bir değişimli modelini deneyeceğim sanırım. Netspeed altyapının da mahvetti modemin iyi olması şart bu aralar benim için

Güncelleme: Ürün ellerine pazertesi ulastı 1 saat içinde geri kargoya verdiler. Tabii ki herhangi bir geri dönüş yok. Ürün elime salı günü geldi garantı dışı bırakılmış. Arkadaşlar Keenetic markasını alırken garantisi yok farz ederek aalım sağlayın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı