Keenetic hopper DSL modem nasıldır ve alınır mı?

Smith Wesson

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Bu modemi almayı düşünüyorum alanların yorumlarda düşük ping ve Wi-Fi kalitesinin fark yarattığını söyleyenler var nasıldır bu marka alınır mı? Bu özellikleri sağlayan alternatif modem neler var?

Merhaba,
Bu modemi almayı düşünüyorum alanların yorumlarda düşük ping ve Wi-Fi kalitesinin fark yarattığını söyleyenler var nasıldır bu marka alınır mı? Bu özellikleri sağlayan alternatif modem neler var?

Merhaba hocam. Hiç yanıt gelmemiş bu modemde dikkatimi çekti aldınız mı? Bende düşünüyorum. Bir arkadaş yeni konu açmıştı ona yorumu yazdıktan sonra Keenetic hopper modeli dikattimi çekti. Wi-Fi 6 olması gibi biraz daha yenilikler nedeniyle düşünüyorum. Önceden ZyXEL DX3301-T0 modemi düşünüyordum. Sonra donanımı iyi olsa da yazılım konusunda şikayetleri varmış ki Keenetic görünce bende hak verdim. Uzaktan kontrol uygulaması vs olması güzel özellikler. Zaten internette yazınca çıkıyor sizde görmüşsünüzdür mutlaka o yüzden teknik detaylara çok girmeye gerek yok ama. Keenetix extra yerine hopper almak daha mantıklı gibi geldi. 1000TL farka da çok gerek olmasa da biraz daha yeni olması kısacası donanım yönünde biraz daha iyiliğinden dolayı hak edeceğini düşünüyorum. Aldıysanız değerlendirmenizi beklerim. Bu arada etkinliğinize bakmak için girdim acaba uzun zamandır girmiyor mu diye ama ürünü almışsınız hayırlı olsun ona da yanıt gelmemiş orası enteresan. Bu modem hakkında bilgisi olan yoktur da diyemiyorum elbet öğrenilir.

Aktif olarak kullanıyorum Wi-Fi dağılımını çok optimize yapıyor 10 cihaz bağlı ve aktif kullanılırken bile ping değerleri normal seyir ediyor, içinde açıklanmayan dahili bir optimizasyon sistemi olduğunu düşünüyorum ağ aktivitelerini ölçüp modem ilk kurulumdan sonraki 1 hafta içerisinde aktarımı cihazlara kusursuz yapıyor. Gerçekten parasını hakkeden bir modem. Almaya niyetin varsa tereddüt dahi etme. Arayüz çok profesyonel bütün cihazlara kendine göre öncelik verebiliyorsun, ve sizden habersiz bağlananları görüp müdahale edebiliyorsun, hat ayarları konusuna gelirsek DSL hattını kusursuz alıyor ve özelleştirme imkanı tanıyor. Dahili olarak hattın kötü olsa bile stabiliteyi yönetip kopmanın önüne geçmek için değerleri koruyan bir sürü dahili uygulaması var. Bunun gibi sayamayacağım bir sürü özelliği var.

Aktif olarak kullanıyorum Wi-Fi dağılımını çok optimize yapıyor 10 cihaz bağlı ve aktif kullanılırken bile ping değerleri normal seyir ediyor, içinde açıklanmayan dahili bir optimizasyon sistemi olduğunu düşünüyorum ağ aktivitelerini ölçüp modem ilk kurulumdan sonraki 1 hafta içerisinde aktarımı cihazlara kusursuz yapıyor. Gerçekten parasını hakkeden bir modem. Almaya niyetin varsa tereddüt dahi etme. Arayüz çok profesyonel bütün cihazlara kendine göre öncelik verebiliyorsun, ve sizden habersiz bağlananları görüp müdahale edebiliyorsun, hat ayarları konusuna gelirsek DSL hattını kusursuz alıyor ve özelleştirme imkanı tanıyor. Dahili olarak hattın kötü olsa bile stabiliteyi yönetip kopmanın önüne geçmek için değerleri koruyan bir sürü dahili uygulaması var. Bunun gibi sayamayacağım bir sürü özelliği var.

Bende aldım birkaç hafta oldu. Yazılım konusunda zaten rakibi yok. Donanım olarak yani çekim olarak da gayet iyi derece de katılıyorum.

@AlperenS @ahmttrn Merhabalar, ben de yeni modem arayışındayım artık eski modemim iyi performans göremiyor kopmalar oluyor 7-8 yıl oldu Zyxel VMG3312-B10B modeliydi turktelekomun verdiği bir modem. Yeni modem arıyorum fakat internet altyapım vdsl ve maksimum 70 mbit dolaylarında ve internet sağlayıcıyla görüştüğümde 50 mbit e kadar stabil kopmasız düzgün kullanabileceğimi söylüyorlar. Sizce vdsl 50 mbit hız için Keenetic hopper dsl alınır mı mantıklı mı? Sizlerin internetleri fiber mi veya daha mı yüksek hızlarda? Bir de fiber altyapısı gelirse eğer fiber internette internet sağlayıcı kendi modemini verip kiralıyormuş aylık modem için ücret alıyormuş kendi modemini istesen de kullanamıyormuşsun deniyor. Bu doğru mu böyle bir durum varsa ileride fiberde de kullanamayacaksam mantıklı mı bu fiyatta bir modem almak?

Wifi 6 mesh sistemliler alınır artık evet. Birde şu beyaz renkten vaz geçseler süper olacak. Sararıyor modemler...yapın şu cihazları siyah falan.

@AlperenS @ahmttrn merhaba, ben de yeni modem arayışındayım artık eski modemim iyi performans göremiyor kopmalar oluyor 7-8 yıl oldu ZyXEL VMG3312-B10b modeliydi Türk Telekom'un verdiği bir modem. Yeni modem arıyorum fakat internet altyapım VDSL ve maksimum 70 Mbit dolaylarında ve internet sağlayıcıyla görüştüğümde 50 Mbit'e kadar stabil kopmasız düzgün kullanabileceğimi söylüyorlar. Sizce VDSL 50 Mbit hız için Keenetic hopper DSL alınır mı? Mantıklı mı? Sizlerin internetleri fiber mi veya daha mı yüksek hızlarda? Bir de fiber altyapısı gelirse eğer fiber internette internet sağlayıcı kendi modemini verip kiralıyormuş aylık modem için ücret alıyormuş kendi modemini istesen de kullanamıyormuşsun deniyor. Bu doğru mu böyle bir durum varsa ileride fiberde de kullanamayacaksam mantıklı mı bu fiyatta bir modem almak?

ISS'lerin böyle bir zorunluluk şart koşacağını sanmıyorum. Ama böyle bir durum varsa farklı bir ISS araştırmanı öneririm. Kennetic hopper DSL modeme dönüştürücü ile fiber bağlayabilirsin Ethernet portları gigabit. Ayrıca ben köyde oturuyorum aldığım maksimum hız 24 megabit :D, bu modemi alma sebebim, kusursuz aktarım almak. Çoklu cihaz bağlantısında Wi-Fi stabilitesini korumak. Bu modem bunu sağlıyor.

@AlperenS @ahmttrn merhaba, ben de yeni modem arayışındayım artık eski modemim iyi performans göremiyor kopmalar oluyor 7-8 yıl oldu ZyXEL VMG3312-B10b modeliydi Türk Telekom'un verdiği bir modem. Yeni modem arıyorum fakat internet altyapım VDSL ve maksimum 70 Mbit dolaylarında ve internet sağlayıcıyla görüştüğümde 50 Mbit'e kadar stabil kopmasız düzgün kullanabileceğimi söylüyorlar. Sizce VDSL 50 Mbit hız için Keenetic hopper DSL alınır mı? Mantıklı mı? Sizlerin internetleri fiber mi veya daha mı yüksek hızlarda? Bir de fiber altyapısı gelirse eğer fiber internette internet sağlayıcı kendi modemini verip kiralıyormuş aylık modem için ücret alıyormuş kendi modemini istesen de kullanamıyormuşsun deniyor. Bu doğru mu böyle bir durum varsa ileride fiberde de kullanamayacaksam mantıklı mı bu fiyatta bir modem almak?

Öncelikle bende aynı hızlardayım. ADSL bile kullanılsa ileriye dönük bir cihaz olduğu için gerek VDSL de gerek de fiber de kullanılıyor. Haliyle de alınabilir bir modem olarak seçiliyor. Çok güzel özellikleri var özellikle yazılım konusunda. Zaten dediğim gibi yazılım konusunda rakipsiz. Donanım olarak da değişir her cihazı denemek lazım. Ancak bu modemde yazılım güzel olduğu gibi donanım da güzel. Ayrıca öyle bir durum yok. Bu modemi aldığınız zaman onu kullanıcaksınız. Sadece fiber ara dönüştürücü ile Ethernet kablosu ile bağlıyorsunuz. Bu durumda da router oluyor. Ancak zaten sizin şu anda modem ihtiyacınız var. Ama router almayın özellik konusunda modem daha iyi durumda. USB soketi bile yok router modelinde. Mesh sistemi gibi durumlarda kullanılabilir. Keenetic alın geçin kısacası. Tenda vs hiç gerek yok.

Öncelikle bende aynı hızlardayım. ADSL bile kullanılsa ileriye dönük bir cihaz olduğu için gerek VDSL de gerek de fiber de kullanılıyor. Haliyle de alınabilir bir modem olarak seçiliyor. Çok güzel özellikleri var özellikle yazılım konusunda. Zaten dediğim gibi yazılım konusunda rakipsiz. Donanım olarak da değişir her cihazı denemek lazım. Ancak bu modemde yazılım güzel olduğu gibi donanım da güzel. Ayrıca öyle bir durum yok. Bu modemi aldığınız zaman onu kullanıcaksınız. Sadece fiber ara dönüştürücü ile Ethernet kablosu ile bağlıyorsunuz. Bu durumda da router oluyor. Ancak zaten sizin şu anda modem ihtiyacınız var. Ama router almayın özellik konusunda modem daha iyi durumda. USB soketi bile yok router modelinde. Mesh sistemi gibi durumlarda kullanılabilir. Keenetic alın geçin kısacası. Tenda vs hiç gerek yok.
hocam peki keeneticin garanti konusunda sorun yaşattığına dair çok yazı gördüm forumlarda. Pek ürüne sahip çıkmıyorlarmış 3500 civarında bir para verip yarın bir gün bozulursa paranın boşa gitmesi de kötü olur ondan da çekiniyorum açıkçası aldım mı en az 6-7 yıl gitmesini bekliyorum çünkü turktelekomun zamanında verdiği modemi bile 7-8 yıl kullandık. Ayrıca Zyxel DX3200-D0 modelini de önerenler gördüm f/p olarak. 2. elini 800-900 civarlarına satıyorlar onu alsam mantıklı olur mu fiyat olarak 4 kat daha ucuza geliyor keeneticten. O da iyi iş görecekse o kadar para vermek pek istemiyorum açıkçası.

Hocam peki Keenetic'in garanti konusunda sorun yaşattığına dair çok yazı gördüm forumlarda. Pek ürüne sahip çıkmıyorlarmış 3500 civarında bir para verip yarın bir gün bozulursa paranın boşa gitmesi de kötü olur ondan da çekiniyorum açıkçası aldım mı en az 6-7 yıl gitmesini bekliyorum çünkü Türk Telekom'un zamanında verdiği modemi bile 7-8 yıl kullandık. Ayrıca ZyXEL DX3200-D0 modelini de önerenler gördüm F/P olarak. 2. elini 800-900 civarlarına satıyorlar onu alsam mantıklı olur mu fiyat olarak 4 kat daha ucuza geliyor Keenetic'ten. O da iyi iş görecekse o kadar para vermek pek istemiyorum açıkçası.

Öncelikle herhangi yazılım konusunda direkt destek veriyorlar. Şahsen ben yaşamadım umarım da yaşamam ama bu tarz sorunlar yaşayanların direkt anında muhatap biri ile karşılaştıklarını görüyoruz. Onun dışında bu Keenetic aldığın yetkili firmaya da bağlı. Örnek ben Trendyol'dan aldım. Zaten hiç düşük puan bile yok. Herhangi bir durumda onunla iletişime geçiyoruz. Bozulma konusunda da hemen bozulan veya dediğim gibi sorun çıkaranları görmedim. ZyXEL fena modem değildir. Özellikle eğer 2.el alacaksanız bu fiyata alınabilir. Ancak 2.el durumlarda pek mantıklı değil. Uzun süre kullanıma veya içi açıldı mı tamir gördü mü vb bir sürü durum var. Sıfır almak mantıklı. Hele ki Wi-Fi 5 bir modem de almıyorsunuz Wi-Fi 6 destekli uygulaması bile olan bir modemden bahsettiğimizi düşünürsek alınmayacak bir modem değil. Wi-Fi 6 çok modem var evet ama uygulamalı olan görmedim. Görsek bile stabil düzeyinde bir modem çok zor.

Edit: Param güvende ile iki tane ilan buldum. Param güvende olduğu için alıcı tarafından yani sizin açınızdan iyi bir durum. Al sat yapanlar da var ancak daha bilmeden ürün satıyorlar. Kendi yazmış birde. Onlara bakılarak tercih edilebilir. Önemli olan satıcı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı