Keenetic modem alınır mı?

Burak tuzcuu

Centipat
Evet, öncelikle herkese merhaba. Modemim bozulduğu için resimdeki modemi almayı düşünüyorum. NetSpeed'in 35 download, 6 upload VDSL paketini kullanıyorum. Bu modem VDSL için uygun mudur ve fiyatına göre alınır mı?

Dosya Ekleri

• EAA57B76-0D5F-4344-A368-1071C5DC41A2.png
    EAA57B76-0D5F-4344-A368-1071C5DC41A2.png
    246 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Önermem. 5 GHz bandı yok. Ucu ucuna şuanki tarifenize yeter. Ama daha üst bir tarifeye geçtiğinizde 5 GHz bandının olmamasının eksikliğini hissedersiniz.

Keenetic nasıl bir marka bilmiyorum ama sanki Türkiye’de çok fazla reklam çalışmaları yapıyorlar. Yabancı kaynaklarda hiç bahsedilmeyip Türkiye’de bu kadar övülmesi ve neredeyse olumsuz yorum olmaması beni çok işkillendiriyor. Bazı modellerinde dolu gibi gözüküp en temel özellikleri olmaması(5 GHz, gigabit port gibi) da ön yargı oluşturuyor.
Gerçekten modemi kullanan ve benzer fiyatlarda modemleri kullanmış ve karşılaştırabilecek kişilerin yorumlarını okumak isterim.

Keenetic nasıl bir marka bilmiyorum ama sanki Türkiye'de çok fazla reklam çalışmaları yapıyorlar. Yabancı kaynaklarda hiç bahsedilmeyip Türkiye'de bu kadar övülmesi ve neredeyse olumsuz yorum olmaması beni çok işkillendiriyor. Bazı modellerinde dolu gibi gözüküp en temel özellikleri olmaması(5 GHz, gigabit port gibi) da ön yargı oluşturuyor.

Yurt dışında çok duyulmamasının sebebi DSL teknolojisinin eski olması çoğu ülke fiber internet kullanıyor.

urt dışında çok duyulmamasının sebebi DSL teknolojisinin eski olması çoğu ülke fiber internet kullanıyor.
Keenetic Ultra gibi fiber modelleri de var. Ki İngilizce uluslararası bir dil. Dsl kullanan illa ki biri bulunur. En kötü router olarak da kullanılabilen modelleri de olması lazım.

Keenetic nasıl bir marka bilmiyorum ama sanki Türkiye’de çok fazla reklam çalışmaları yapıyorlar. Yabancı kaynaklarda hiç bahsedilmeyip Türkiye’de bu kadar övülmesi ve neredeyse olumsuz yorum olmaması beni çok işkillendiriyor. Bazı modellerinde dolu gibi gözüküp en temel özellikleri olmaması(5 GHz, gigabit port gibi) da ön yargı oluşturuyor.
Gerçekten modemi kullanan ve benzer fiyatlarda modemleri kullanmış ve karşılaştırabilecek kişilerin yorumlarını okumak isterim.
Ben 2 ay Extra modelini kullandım, bir sorunu yok. Üzerinde pek ahım şahım bir sistemde yok zaten, klasik LFS koştuğu çok belli. Uygun donanım komponentleri ile minimum fiyata cihaz üretilmeye çalışılmış.
Uzun zamanlı testlere bakmak lazım, 2 ay kısa bir süre açıkçası.

AC1200 Access Pointini almıştım. Çekim gücü vasattı. Aynı gün iade etmiştim.

Geri
Yukarı