Keenetic Hero modem alınır mı?

Nicksizsahis

Hectopat
100 Mbps internetten 75Mbps kullanıyorum. Mevcut modemin TP-Link'in basit bir modemi oyunlarda 70-80 ping alıyorum. Bu modemi alırsam hem pingde hem hız da hem de oyunlarda vb... Faydası olur mu?

100 Mbps internetten 75Mbps kullanıyorum. Mevcut modemin TP-Link'in basit bir modemi oyunlarda 70-80 ping alıyorum. Bu modemi alırsam hem pingde hem hız da hem de oyunlarda vb... Faydası olur mu?
Güzel bir modem, alınabilir.

Keenetic önermem.
Bütçen nedir?
Hangi oyunda?
Hangi firma? Hangi şehir? Hangi altyapı?
Neden önermiyorsunuz?

Kendim Keenetic kullanıyorum, aşırı memnunum. Bu zaman kadar modem kaynaklı hiçbir sorun yaşamadım. En giriş seviyesi olan Omni DSL kullanıyorum ve yıllardır güncelleme desteği var. Arayüzü anlatmaya gerek yok zaten, kullandıklarım arasındaki en iyi arayüze sahip.

Güzel bir modem, alınabilir.

Neden önermiyorsunuz?

Yüksek gerilim koruması yok.
Kurulumu zor ve arayüz içi cok karışık ve birçok intelqos gibi saçma eklentiler var.
Cok fazla kopma sorunu var.
Global bir eski firmalara gore iyi değil sadece ülkemiz için az cok biliniyor.
Düşük hız sorunları ve çekim gücü az.
Bufferblaot sorunu cok var.
Cok fazla donmaktadır.
Arkadaşımız kullandı deneyimi boyle. Forum, Şikayetvar'da elbet bu tarz yorumlar vardır.
Fiyatını hiç hak etmiyor bu marka.
Sosyal medyada fanboy veya reklamlar tarafından övülen model veya markadır!

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlardaki pinginizi düşürmek istiyorsanız QoS ayarlarınızı yapmalısınız.
Bazı modemlerde yapılmıyor, bazılarında yapılıyor. Yapıp, olumlu sonuç alanı gördüm.
Detaylarını hatırlamıyorum.

Kendim Keenetic kullanıyorum, aşırı memnunum. Bu zaman kadar modem kaynaklı hiçbir sorun yaşamadım. En giriş seviyesi olan omni DSL kullanıyorum ve yıllardır güncelleme desteği var. Arayüzü anlatmaya gerek yok zaten, kullandıklarım arasındaki en iyi arayüze sahip.

Diğer modeme göre oyunlardaki performansı ve ping durumu nasıl?

Hangi modemi kullanıyorsunuz?

TP-Link W9960.

Hero DSL kullanıyorum çok kapsamlı bir arayüze sahip 2TB USB HDD bagladım hem Torrent indirmelerini PC kullanmadan direkt HDD'ye indirebiliyorum hem de HDD'deki tüm içeriklere medya sunucusu üzerinden evdeki tüm akıllı cihazlardan kullanabiliyor ayrıca Wi-Fi ve Ethernet'e baglı cihazlara öncelik ataması verebiliyorum.

Pinginizin cok dusecegini zannetmiyorum ama oyun oynadıgınız cihaza öncelik verip diğer cihazların hızlarını limitlendirdiginizde ping sorunu yasamazsınız.

Geri
Yukarı