Keenetic Omni DSL modemde hat parametre değerlerini görme

Ilgaz Bey

Hectopat
Daha fazla  
Bu modemi sipariş vermiştim, 4 günün sonunda elime ulaştı ve kurulumunu yaptım. Bir sürü ıvır zıvır içeriyor, ev kullanıcısı için gereksiz olan o kadar şeyin arasında hattımın ulaşılabilir Max hızını göremedim ve bulamadım. Bilenler söyleyebilir mi? Müşteri hizmetlerini aradım ama mesai saati dışındalar. TürkNet'ten arıza kaydı açtım otomatik verilen cevapta ulaşılabilir hız Max 48 Mbps çıktı. Eski Türkçell Superonline Huawei modemde 60 Mbps gösteriyordu. Bulamadım yoruldum, bilenlelerin ve kullananların cevaıbı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef, göstermiyor. İSS’ye güvenmek zorundasınız.
Böyle modem mi olur? bu kadar pohpohladılar bunun için mi? hepsi paralı reklam belli ki. Ayrıca modem 5 dakikada ısındı, direk iade edeceğim. 5 yıllık Huawei HG658V2 modemim bundan daha kaliteli, arayüzdeki ayarların hiçbiri işime yaramaz. Reklam engelleyiciyide aktif ettim çalışmıyor.

Bu modem markasının pohpohlanmadığı bir forum, YouTube kanalı, bir inceleme vs. göremezsiniz. Tüm sosyal medyaya çok sağlam reklam yaparak girdiler. Aslında bu reklamlarla da binlerce cihaz sattılar, mantıklı olanı yaptılar. Yav 10 kişiden 8'i arayüzü çok iyi demiş. Bence bir modem eğer çok iyi ise arayüzüne modemi fişe taktıktan çöpe atana kadar kullanmaman lazım. Modem kendi arayüzüne girmeni gerektiriyor ise, arayüzüne bakmana gerek kalmayan modeme göre daha kötü olmaz mı? Bir ben mi farklı düşünüyorum bu modemi alan binlerce kişiden?

Bu modem markasının pohpohlanmadığı bir forum, YouTube kanalı, bir inceleme vs. göremezsiniz. Tüm sosyal medyaya çok sağlam reklam yaparak girdiler. Aslında bu reklamlarla da binlerce cihaz sattılar, mantıklı olanı yaptılar. Yav 10 kişiden 8'i arayüzü çok iyi demiş. Bence bir modem eğer çok iyi ise arayüzüne modemi fişe taktıktan çöpe atana kadar kullanmaman lazım. Modem kendi arayüzüne girmeni gerektiriyor ise, arayüzüne bakmana gerek kalmayan modeme göre daha kötü olmaz mı? Bir ben mi farklı düşünüyorum bu modemi alan binlerce kişiden?
Çok doğru söylüyorsun, mail atmıştım cevap vermişler, 'KeeneticOS işletim sistemini sürekli olarak geliştirip güncellemekteyiz. Modeminizin yazılımını Geliştirici moda alıp 3.4 Beta2 FW yazılımına yükselttiğinizde hattınızın alacağı maksimum değerleri görebileceksiniz. Modemin ısısı normal çalışma sıcaklığındadır gönül rahatlığıyla ürünlerimizi kullanabilirsiniz'. Ya kardeşim ben bunu arayüzden senin geliştirici modundan yapıldığını nereden bileyim? bunu öğrenmek için sana ulaşmak zorunda kalıyorsam senin arayüzün kötü demektir. Bu kadar ıvır zıvırı geç bana olması gereken belirli özellikleri sağla önce. Mediatek işlemci boşta bile ısınıyor ama sorun etmeyebilir ona bir şey diyemem. 7 yıllık Huawei HG658V2 modem bile buz gibi, 2-3 dbi anteni olmasına rağmen bahçede çekiyor ama bu modem wifi'yi bulmuyor.

Wifiye bağlı kalmak için evde bağlanıp öyle bahçeye gitmek lazım. Şimdi güçlendirilmiş 2x5=10 dBi anten nasıl oluyor ben çözemedim. Power tuşu bile yok, antenler oynuyor ve Allah'a emanet duruyor. Diğer modemler alınabilir max hat hızını 60 Mbps gösterirken, Keenetic Omni DSL modem; 48 Mbps gösteriyor. Modeme güvencim kalmadı, şuan yağmur yağıyor o yüzden pazartesi iade edebilirim. Arayüzüde öyle ahım şahım bir şey değil, normalde arayüze girersin her şey önüne basit bir şekilde çıkar. Bu kadarına gerek yok, her şeyin fazlası zarar. Modem kötü demiyorum ama alırken elmas beklerken, gümüş geldi. Temiz bir tane Airties 5650V3 (Torrent özellikli) modem bulabilirsem alacağım. O modem hepsine bedel, Huawei HG658V2 modem hepsini cebinden çıkarır, bozulmasa 5 yıl daha götürür ama Torrent özelliği yok. Özet olarak sitelere iyi para akıtmışlar, reklamın kralını yapmışlar. Ultra DSL modeline bir şey diyemem ama Omni DSL modeline para vermeye değmez. Altyapıdan gelen hızın 10 Mbps'sini siliyor, ben bu modemin arayüzüyle internete bağlanmıyorum.
Edit: Mail ile ulaştım sorunları çözmek için uzaktan bağlanarak kotrol edelim dediler ben müsait olmadığım için kabul etmedim ve iade ettim. Modem yazılımı geliştirme aşamasında olduğu için yakında özelliker orjinal sürüme eklenecek dediler. Wifi performansına ve altyapı max hızını düşük göstermesinede bir şey demediler. Uzaktan bağlantı ile bunu nasıl kontrol edecekler bilemiyorum. Modem otomatik olarak SNR değerine müdahele ediyor mu bilmiyorum, belkide o yüzden hız düşük çıkıyordur. Extra DSL alayım dedim oda çok pahalı değmez diye düşünüyorum. Onunda 2.4 Ghz bandında kötü olduğu söyleniyor, 5 Ghz'de uzak mesafede iyi çekmiyor. En iyi router alayım ben. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Size bir tık katılıyorum ve şöyle artık Max değerleri görebiliyorsunuz arama yerine "DNS tanılama"
Aslında mantıken şöyle olduğunu düşünüyorum eğer arayüz ne kadar detaylıysa o kadar kafa karıştırıcı olur o yüzden biraz karışık olduğunu düşünüyorum fakat anten olarak görünüşü gibi bir performansı yok.

Geri
Yukarı