Keenetic Omni vs. Extra DSL

Okidoki0

Centipat
Arkadaşlar merhaba, pandemi sürecinde ve şu yaz tatilinde tam anlamıyla evde kalacağım için eve ayrı yeni bir internet ve modem alma kararı kıldım. Alacağım modemin Keenetic Extra DSL vs Keenetic Omni arasında fiyat farkından dolayı arafta kalmaktayım. Açıkcası benim için Wi-Fi kısmının bir önemi yok. Ben bilgisayarda kablolu internetimle stabil bir ping değeri ve internet değerleri aldığım sürece benim için problem olmayacaktır. Wi-Fi'ı sadece telefonumda Twitch yayını ve YouTube'da video izlemek için kullanacağım. 75Mbit internet hızı için de herhangi bir donma yaşayacağımı düşünmüyorum. Yani benim için önemli olan tek kısım rekabetçi oyunlarda ping değerim bile diyebilirim. Haliyle öğrenci olduğum için 329 liralık modem daha cazip geliyor. Fikirleriniz nelerdir?
Ek olarak yazılan notlar kısmındaki şu not aklımı karıştırıyor, tam olarak ne demek istiyor yardımcı olabilir misiniz? *
Önemli Not: Keenetic Start, Keenetic Lite ve Keenetic Omni cihazlar router cihazlardır. RJ-11 portu bulunmamaktadır. VDSL2/ADSL2+ hatlarınızı Keenetic Start, Keenetic Lite ve Keenetic Omni cihazlarında sonlandıramazsınız.
+Ek olarak modem odası ile bilgisayar odam arasında 15 metrelik bir mesafe bulunmakta. Bunun için de kablo önerisi alabilirim

Hocam tüm notlarımı göz önünde bulundurarak Extra DSL. almamı mı istiyorsunuz. Kaliteyi ön planda tutuyorum fakat bütçemin de bir önemi var. 200 lira fark 2 aylık internet ücretim oluyor.
Ama kesinlikle önerileri dikkate alıp duruma göre hareket edeceğim. Extra DSL almam önerilirse, alacağım.

Keenetic Omni DSL kullanıyorum. RJ 11 portu var. Memnunum. Extra DSL ise 4 antenli ve Dual Band destekli. Kablo ile fark olmaz. Kablosuz olarak 5 GHz ile fark eder ve 4 anten farkı var. Kablo olarak ise Nexans veya Ugreen alabilirsiniz. İkisini de kullanıyorum. Nexans ile 20 metre mesafede 50 Mbps alıyorum.

Keenetic Omni DSL kullanıyorum. RJ 11 portu var. Memnunum. Extra DSL ise 4 antenli ve Dual Band destekli. Kablo ile fark olmaz. Kablosuz olarak 5 GHz ile fark eder ve 4 anten farkı var. Kablo olarak ise Nexans veya Ugreen alabilirsiniz. İkisini de kullanıyorum. Nexans ile 20 metre mesafede 50 Mbps alıyorum.
O halde Omni DSL almam bir sorun yaratmayacaktır. Benim Wi-Fi ile pek bir işim yok anlattığım gibi postta. Peki 15 metre için bir kablo öneriniz var mı?

Tavsiye ederim hocam. Dediğim gibi 20 metrede 50 Mbps alıyorum. Altyapı desteğim zaten 50 Mbps.
n11.com'dan Nexans Cat6 Ethernet Kablosu 23 AWG Uçları Hazır 15 Metre seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Tavsiye ederim hocam. Dediğim gibi 20 metrede 50 Mbps alıyorum. Altyapı desteğim zaten 50 Mbps.
n11.com'dan Nexans Cat6 Ethernet Kablosu 23 AWG Uçları Hazır 15 Metre seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Çok teşekkür ederim hocam, iyi günler diliyorum.

@Yener K. hocam merhaba bir sorum olacaktı size Keenetic Omni DSL almayı düşünüyorum modemim çok eski internet hızım 16MB hattım desteklemiyor maalesef Keenetic Omni DSL kullanabiilir miyim sorun çıkartır mı bir de Wi-Fi kısıtlaması var mı yani evdekilerin Wi-Fi bağlantısını 1 megabit veya 10 Megabit hız verebiliyor muyum? Aradım bulamadım ayrıntılı olarak bahsetmemişler teşekkürler şimdiden.

n11.com'dan nexans CAT6 Ethernet kablosu 23 awg uçları hazır 15 metre seçtim! Alışverişin uğurlu adresi'nde fiyatlar harika!

Yardımcı olman mümkün mü acaba hocam hemen sipariş vereceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keenetic Omni DSL kullanıyorum ve memnunum. Wi-fi için kısıtlama yapmayı denemedim. Genel olarak güzel bir modem. Ben de zaten buradaki tavsiyelere göre aldım.

O özelliği varsa almayı düşündüğüm bir modemdi aslında o yüzden soruştum hocam teşekkür ederim. ADSL olarak kullanabiliyor muyum peki modemi internetim VDSL değil.

Geri
Yukarı