Keenetic Peak DSL Türk Telekom internet yok

tatli

Hectopat
Merhaba, Keenetic Peak DSL modeme sahibim ayrıca TT'nin kendi gönderdiği modemle de denedim fakat DSL ışığım yandığı halde internet bağlantım bulunmamakta. Sorunun kabloda olduğunu düşünmüyorum çünkü DSL ışığı da kablonun üstündeki ışık da yanıyor. Türk Telekom arıza ekipleri bana altyapımda sorun olmadığını belirtti fakat nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Türk Telekom ekipleri sizin binaya kadar olan hattan sorumlu. Sizin dairenize olan kısımdan siz sorumlusunuz. Ev içi hatta sıkıntı olabilir.
Uyanıp uyandıktan sonra bir anda oldu. Kabloda sıkıntı olsa DSL ışığı veyahut direkt olarak kablonun ışığı yanar mıydı? Bilmediğim için soruyorum.

Hayır, Keenetic modemim "Bağlantı hatası" veriyor TT modemi ise "ISS Zaman Aşımı" hatası veriyor.

Merhaba, Keenetic Peak DSL modeme sahibim ayrıca TT'nin kendi gönderdiği modemle de denedim fakat DSL ışığım yandığı halde internet bağlantım bulunmamakta. Sorunun kabloda olduğunu düşünmüyorum çünkü DSL ışığı da kablonun üstündeki ışık da yanıyor. Türk Telekom arıza ekipleri bana altyapımda sorun olmadığını belirtti fakat nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
PPP şifrenizin sonuna @ttnet eklediğinizden emin olun. TT'nin kendi modeminde sorun yoksa MAC klon yapmanız gerekebilir belki. Fiberde MAC adresi filtresi var fakat DSL'i bilmiyorum.

PPP şifrenizin sonuna @ttnet eklediğinizden emin olun. TT'nin kendi modeminde sorun yoksa MAC klon yapmanız gerekebilir belki. Fiberde MAC adresi filtresi var fakat DSL'i bilmiyorum.
Turknet kullanıyorum, sadece TT ekibi geldiği için öyle yazmıştım. Herhangi bir sorun olmamıştı iki modemim de düzgün bir şekilde çalışıyordu MAC filtresi olduğunu düşünmüyorum o yüzden

Yeni konular

Geri
Yukarı