Keeneticwifi.com güvenilir mi?

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba Technopat ailesi,

Keenetic Wifi Router Modem Access Point İzmir Partner Bayisi güvenilir mi?

Buradan alışverişi olanlar oldu mu?

Almak istediğim modem:

28 Kasım 2022 tarihinden itibaren TurkNet GigaFiber internetin evimize girmesiyle yaklaşık 7 aydır internette çile çekiyoruz. O yüzden aşağıda az önce yardım dilediğim bir metini sizde okur musunuz?

Bu metin çok önemli. Ona göre 1.700 TL para harcamak zorunda kalacağım çünkü.

Yaşadığım sorun:

Arkadaşlar TurkNet GigaFiber internete geçtiğimizden beri 7 aydır aile üyelerim internetten şikayetçi. Neden mi? Wi-Fi olarak yani kablosuz ağ olarak telefonlarından internete bağlandıklarında internette çökmeler, kopukluklar oluyor. İnternet gidiyor.

Televizyondan IP TV üyeliğinden dizi/film izlemek istediklerinde de donuyor. Bunun sebebi ZyXEL VMG3625-T50b olan ISS'nin bize verdiği modem mi?
Yoksa yine de böyle olmaması mı gerekiyor? Modem mi arızalı yoksa bu modemlerin yapısında bu mu var?

Bakın hemen yan odada bile internet kopuyor inanın bana çile çekiyoruz. Yani öyle en üst katta oturup binanın giriş kapısından bağlanmaya çalışmıyoruz.
En uzak odada dahi durmuyoruz. Keenetic sprinter modem önerdiler 1.700 TL fiyat.

Biz telefondaki internet 35Mbps bunun artmasını istiyoruz diye bu modemi almaktan çok sinyal gücü çeksin, internette kopukluklar olmasın istiyoruz birinci hedefimiz bu. Bu yüzden bu modeme 1.700 TL boşa mı para veririz eğer alırsak? ZyXEL VMG3625-T50b modem normalde evde hızı düşük versede Wi-Fi yani kablosuz ağ olarak internet çökmemeli değil mi?

Bu Keenetic sprinter modemi alalım mı yoksa ZyXEL VMG3625-T50b modem yeni bir ZyXEL VMG3625-T50b modem ile değişse olur mu? Bilen anlayan cevap verirse çok memnun olurum :)

Yardımcı olursanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben Fixnetliyim Mediamarkttan Zyxel 1312 t20b 2.4GHz olan modelini almıştım. Kanal ayarlarından 13. Kanal 40 mhz yapıp kullandım bir süre ancak bir gün geldiğimde Wi-fi'ın sürekli koptuğunu gördüm. Wi-fi listesinde modemi görüyorum bağlanıyorum ama 5 saniye sonra beni atıyordu. Telefonda sorun olduğunu düşündüm çünkü diğer telefonlarda kopma yoktu. Servise gittim sorun yok dediler bu sefer modem teknik servisi aradım onlar da kayda değer bir şey söylemediler. En sonu modem arayüzüne girince kendiliğinden düzeldi
Birkaç gün geçti bu sabah yine aynı sorun oldu kafayı yedim kanal ayarlarından auto yaptım sorun öyle düzeldi. Anladığım kadarıyla zyxel modemler kronik sorunlu.

Hocam ben Fixnetliyim Mediamarkttan Zyxel 1312 t20b 2.4GHz olan modelini almıştım. Kanal ayarlarından 13. Kanal 40 mhz yapıp kullandım bir süre ancak bir gün geldiğimde Wi-fi'ın sürekli koptuğunu gördüm. Wi-fi listesinde modemi görüyorum bağlanıyorum ama 5 saniye sonra beni atıyordu. Telefonda sorun olduğunu düşündüm çünkü diğer telefonlarda kopma yoktu. Servise gittim sorun yok dediler bu sefer modem teknik servisi aradım onlar da kayda değer bir şey söylemediler. En sonu modem arayüzüne girince kendiliğinden düzeldi
Birkaç gün geçti bu sabah yine aynı sorun oldu kafayı yedim kanal ayarlarından auto yaptım sorun öyle düzeldi. Anladığım kadarıyla zyxel modemler kronik sorunlu.
Bu zaten TurkNet'e ait bir modem değil. TurkNet GigaFiber olayı için rastgele bir modem seçmeye karar vermişler yanında bu modemi dağıtalım diye. Modem olmadan olmaz sonuçta. Bu modemi seçmişler ve trendyoldan satın alıp stoklamışlar. Seçe seçe bunu seçmişler ve TurkNet GigaFiberlilere bu modemi veriyorlar. Şansa bak :)

Bu zaten TurkNet'e ait bir modem değil. TurkNet GigaFiber olayı için rastgele bir modem seçmeye karar vermişler yanında bu modemi dağıtalım diye. Modem olmadan olmaz sonuçta. Bu modemi seçmişler ve trendyoldan satın alıp stoklamışlar. Seçe seçe bunu seçmişler ve TurkNet GigaFiberlilere bu modemi veriyorlar. Şansa bak :)
Valla benim de gönlümden keenetic geçiyordu ama biraz aceleye geldi benim iş bunu aldım keşke keenetic alsaydım.

Keenetic Extra DSL modelini kullanıyorum ve çok memnunum. Uygulama üzerinden yoldayken evdeki bilgisayarımı Wake-On-Lan ile açıp Steam Link üzerinden gelene kadar takılabiliyorum 😁

Ağ yönetimi konusunda da çok kullanışlı bir uygulama. Her cihaza ne kadar bant genişliği ayırmak istediğinizi seçip her bağlantı için farklı DNS ayarları seçebiliyorsunuz. Olan biten her türlü hareketi de bildirimlerde görebiliyorsunuz. Mesela problem servis sağlayıcısı kaynaklıysa hangi saat aralığında yaşandığını görebiliyorsunuz.

Keenetic Extra DSL modelini kullanıyorum ve çok memnunum. Uygulama üzerinden yoldayken evdeki bilgisayarımı Wake-On-Lan ile açıp Steam Link üzerinden gelene kadar takılabiliyorum 😁

Ağ yönetimi konusunda da çok kullanışlı bir uygulama. Her cihaza ne kadar bant genişliği ayırmak istediğinizi seçip her bağlantı için farklı DNS ayarları seçebiliyorsunuz. Olan biten her türlü hareketi de bildirimlerde görebiliyorsunuz. Mesela problem servis sağlayıcısı kaynaklıysa hangi saat aralığında yaşandığını görebiliyorsunuz.
Peki size çok basit bir şey sorabilir miyim hocam?

Şimdi bir görsel yükledim.
Görsele tıklarsanız çok net görüntü elde edeceksiniz.

TurkNet GigaFiberli olunca bu modem ve gponu verdiler bize. Daha doğrusu kurulumu her şeyi onlar yaptı.

Sorum çok basit. Wifi 6 destekli bir Keenetic modem almak istiyorum.
Modem ve router farklı şeyler mi bunu bilmiyorum.

Mesela ben istiyorum ki alacağım o WiFi 6 destekli güzel bir keenetic modem, bu görseldeki ZYXEL modemin yerine olsun. Bu kadar. Aksi takdirde hem bu ZYXEL modem hem bu GPON(küçük kutu) takılı olacak hem de o keenetic modem ya da routeri takmak zorunda kalmayayim.

Anladınız mı?
Modem ve router arasındaki fark nedir bilmiyorum. Çok basit anlatılmadığı sürece anlamam.

Dosya Ekleri

• zyxelmodemvegpon.jpeg
    zyxelmodemvegpon.jpeg
    53,2 KB · Görüntüleme: 20
Bağlantıyı doğrudan Keenetic üzerinden yapacaksınız esktra bir ürüne ihtiyacınız yok.
Eğer modeme fazla uzak kalır veya kalın duvarların arkasında kalırsa sinyal gücü düşecektir doğal olarak. Böyle bir durum yaşarsanız ayrıca menzil artırıcı almanız gerekebilir.

Görselden anladığım kadarıyla küçük kutu modem büyük kutu router görevi görüyor. Çok saçma bir tasarım olmuş Zyxel tarafından eğer durum o ise.

Bağlantıyı doğrudan Keenetic üzerinden yapacaksınız esktra bir ürüne ihtiyacınız yok.
Eğer modeme fazla uzak kalır veya kalın duvarların arkasında kalırsa sinyal gücü düşecektir doğal olarak. Böyle bir durum yaşarsanız ayrıca menzil artırıcı almanız gerekebilir.

Görselden anladığım kadarıyla küçük kutu modem büyük kutu router görevi görüyor. Çok saçma bir tasarım olmuş Zyxel tarafından eğer durum o ise.
ZYXEL e ait olmayabilir o küçük kutu GPON dedikleri. O modem mi onu da bilmiyorum da.
Benim sormak istediğimin cevabı da bu değildi hocam.
ZYXEL yazılı büyük modemin yerine keenetic modem alırsam takmam yeterli olacak değil mi küçük kutuyla oynamama gerek yok ve ayrıca zyxel modeme gerek kalmayacak böyle bir durum olursa modem alırsam keenetic marka

Geri
Yukarı