Keepassxc vs Bitwarden

277726

Hectopat
Makaleler
4
Bitwarden'i benim için önemli olmayan hesaplarım için bayağıdır kullanıyorum. Şimdi açık kaynak ve offline kullanılabilen keypassxc gördüm. Sizce keypassxc bitwarden de daha mı güvenilir? En azından tüm hesaplarımın şifrelerini hızlıca farklı farklı şifreler yaparım ve tek bir tane Master Key'im olur. Tabii bitwarden gibi sunucuda da kalmamış olur. Bilgisayarım hacklenirse de zaten Master şifremi bilmeden bulamazlar ki zaten ben çok dikkatli bir kullanıcıyımdır o yüzden pek virüs bulaştıracağımı düşünmüyorum. Şahsen keepassxc çok fazla kafama yattı ama bu konuda daha bilgili kişilerden fikirlerini almak istedim hem de Technopat'ta böyle bir konu açılmamıştı.
@Murat5038
Karşılaştırdığımızda en büyük farklılıkları Bitwarden offline özelliği olabilse bile normal kullanıcılar için genellikle Online özelliğini yani şifrelerinizi Cloud da tutuyor. Tabii ki şifrelenerek duruyorlar ama latpass hacklenmesinden sonra sırada bitwarden duruyor.

KeePassXC de offline database kullanıyor. Yani database kendi bilgisayarınıza ya da kendiniz oluşturduğunuz bir Cloud base atarak saklayabiliyorsunuz. İsterseniz tabii ki USB de olabilir. Burada dezavantaj da bilgisayarınızı korumanız gerektiği. Tabii ki şifrelerinizi çalması için soyadının snowden olması gerekiyor çünkü database şifrelenmiş bir şekilde duruyor. Tabii ki şifreniz eğer uzun ve güvenli değilse lamerlar tarafından da şifreniz öğrenilebilir. Aslında KeePassXC de yapmanız gereken tek güvenlik önlemi database yedeklemeniz ve ismini WordPad. Docx vb. yaparak lamerlardan korunmanız. Zaten iyi bir hacker sizin şifrelerinize ihtiyaç duymaz, tabii önemli birisi değilseniz :) .

Son düzenleme:

Geri
Yukarı