Kelime-i Şehadet getirip denize atlayan vatandaş

Sonra dış ülkedekiler müslümanlardan niye kaçıyor. Al işte, ben kendim müslüman olduğum halde müslümanlardan korkuyorum. Hangi hıristiyanın "haleluyah!" diyerek intihar etmeye çalıştığını gördünüz?

Yabancı ülkedekiler islamofobi projesinden ötürü öyleler. Proje diyorum çünkü bunun bir sürü ayağı var, mesela pek çok dünyaca ünlü amerikan filmi, hatta amerikan dizilerinde bile hep müslümanlar komple terörist olarak gösteriliyor. Müslümanım diyorsunuz, siz terörist misiniz? Cevap eminim ki hayır, ama sizin gibi masum birini filmlerde, dizilerde hep terörist diye gösteriyorlar.

Hollywood etkisi bu, haber kanalları, medya ortamları da hep kötü ve kanlı olaylara muhakkak müslümanları katıyorlar. Terör örgütleri kuruluyor, kullandıkları silahlar hep Amerikan veya Rus yapımı, eğitimlerini bile ABD ordusundan alıyorlar alenen üstelik gizli bile değil, sonra da sakal bırakıp cübbe takıp islam adına cihat yapıyoruz diye oraya buraya bomba atıyorlar mesela. Halbuki tepeden tırnağa kadar Amerikalının, İngilizin ya da bilmem kimin kurup beslediği ve büyüttüğü terör örgütleri bunlar.

İçeriğe bakıyorsun batılı terör örgütü, ambalajına bakıyorsun ortadoğulu sözde müslüman terör örgütü. Halbukü müslümanın terör örgütü olur mu? Zevkine avlanmak bile haram diyor islam dini, yani yemeyeceğin hayvanı öldürmeye de hakkın yok diyen bir dinden, masum insan öldüren bir örgüt çıkarmak mümkün mü? Taban tabana zıt yani. Bunlar çok büyük ve çok uzun uzadıya mevzular. Bir adam suya atlamış diye müslümanları sevmiyor değiller yani pek. Bizim medyalar nasıl bizi kandırıyorsa onların medyaları da aynı şekilde onları kandırıyor. :)

Yabancı ülkedekiler islamofobi projesinden ötürü öyleler. Proje diyorum çünkü bunun bir sürü ayağı var, mesela pek çok dünyaca ünlü amerikan filmi, hatta amerikan dizilerinde bile hep müslümanlar komple terörist olarak gösteriliyor. Müslümanım diyorsunuz, siz terörist misiniz? Cevap eminim ki hayır, ama sizin gibi masum birini filmlerde, dizilerde hep terörist diye gösteriyorlar.

Hollywood etkisi bu, haber kanalları, medya ortamları da hep kötü ve kanlı olaylara muhakkak müslümanları katıyorlar. Terör örgütleri kuruluyor, kullandıkları silahlar hep Amerikan veya Rus yapımı, eğitimlerini bile ABD ordusundan alıyorlar alenen üstelik gizli bile değil, sonra da sakal bırakıp cübbe takıp islam adına cihat yapıyoruz diye oraya buraya bomba atıyorlar mesela. Halbuki tepeden tırnağa kadar Amerikalının, İngilizin ya da bilmem kimin kurup beslediği ve büyüttüğü terör örgütleri bunlar.

İçeriğe bakıyorsun batılı terör örgütü, ambalajına bakıyorsun ortadoğulu sözde müslüman terör örgütü. Bunlar çok büyük ve çok uzun uzadıya mevzular. Bir adam suya atlamış diye bizi sevmiyor değiller yani pek. :)
Bir adamın suya dalması değil zaten olay. O kadar kolay mı? IŞİD olaylarından sonra dünya müslümanları terörist olarak tanıdığı için ve beyinlere öyle kazındığı için çok normal. Kim olsa korkar. Adı çıktı bir kere, inmesi zor.

Geri
Yukarı