Keman nasıl öğrenilir?

Quantum9

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Beşiktaş / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşletme Yönetimi
Kurslar çok pahalı enstrüman öğrenmek isteyenler için. 25 yaşındayım keman öğrenmeye geç mi kaldım sizce? Keman kursu bakıyordum, malum İstanbul'da kursu ayrı para kemanın kendisi ayrı dünya. Evde kendim sıfırdan ilerleyebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurslar çok pahalı enstrüman öğrenmek isteyenler için. 25 yaşındayım keman öğrenmeye geç mi kaldım sizce? Keman kursu bakıyordum, malum İstanbul'da kursu ayrı para kemanın kendisi ayrı dünya. Evde kendim sıfırdan ilerleyebilir miyim?
Müzik aletleri genelde beynin daha tam olarak olgunlaşmadığı bir dönemde(6 veya 7. yaş) öğrenilirse hem daha kolay olur hemde unutulmaz. Tabiki 25 yaşındada öğrenilir ama biraz daha çabalamanız gerekir. Youtube vb birçok yerde keman dersleri var bunlardan başlayarak sıfırdan öğrenebilirsiniz. Eğer öğrenemezseniz kurs sizin için daha faydalı olacaktır.

Bence kursa gitmelisin. YouTube'dan falan zor olur diye düşünüyorum. Uzman bir hocayla karşılıklı pratik yapmak daha iyi bence.

Son düzenleme:

Kendi başınıza öğrenemezsiniz. Keman, dünyanın en zor enstrümanlarından biri sayılır. Perdesiz enstrüman olduğu için ses aralıklarını algılama, müzik kulağı ve Ritm testlerini geçmeniz gerekir.

ISMEK keman kursları bedava.

Kendi başınıza öğrenemezsiniz. Keman, dünyanın en zor enstrümanlarından biri sayılır. Perdesiz enstrüman olduğu için ses aralıklarını algılama, müzik kulağı ve Ritm testlerini geçmeniz gerekir.

ISMEK keman kursları bedava.
Üstte yazanlara ek olarak, eğer bu konuda bir yeteneğiniz varsa bile bu yaşınıza kadar körelmiştir. Bir de siz 25 yaşında öğrenmek istiyorsunuz, dezavantaj üstüne dezavantaj. Küçük yaşlarda her şey daha kolay olurdu.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı