Kemik gözlük kullanan var mı aranızda?

• Konuyu başlatan İbrahim TAPU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 28B
Kemik çerçeve hiç kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım kötü olduğunu söylüyor. 2008 yılından beri gözlük kullanıyorum 3 kez çerçeve değiştirdim şuan kullandığım çerçeve çok rahat. Düzgün bir çerçeve 150-200 TL arasına alınabiliyor. Önceki kullandığım çerçeve beni çok rahatsız ediyordu, baş yapım biraz da büyük olduğundan her gözlük bana rahat olmuyor :D

AiWlFSV.jpg

Ben 4 yıldır gözlük kullanıyorum. En son kontrolümde çerçeveyi değiştirecektim o zaman kemik gözlüklere baktım ama hiç hoşuma gitmedi. Hem ağır geliyor hem de kalın olduğu için çerçevesi sanki seni bir alana bakmakla sınırlandırıyor gibi geliyor bana. O yüzden hiç sevmedim. Ama alacağın zaman deme istersen hoşuna da gidebilir. Her şey zevk meselesi.

Bugün gözlükçüye gittim baktı etti kulpları değiştirelim dedi bakalım ne olacak. İnşallah sorunu anlatırım.
UkW1tvWz4no4q

Buda benim gözlük.

DSC_0031.JPG — Yandex.Disk
Bu fotoda ki kulaklık kısmı Çok Bükük olduğundan Ağrı yapıyor. Yukarıda Oğuzhan'ın verdiği Gözlüğe bakarsa Düz biçimde Onun gibi olsa idi Sorun olmazdı çoğunlukla olsa bile sadece ağırlık hissi olur.

Kemik gözlük alınacaksa Ön taraf kalın olmalı. Saplarının ortadan sonrasında incelme olması veya hafif madde kullanılması gerek ki ağırlık kulağa ve burna eşit verilsin. 12 yıldır gözlük kullanıyorum ve yarım çerçeveleri tavsiye ediyorum.

Yarim-Cerceve-Modern-Optik-Gozluk-Cercevesi__60585807_0.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı