Kemove Snowfox 61 alınır mı?

Deeply

Hectopat
Buna benzer konular açıldığını gördüm fakat fiyatların değişiklik göstermesi ve çeşitli sitelerde stokların bitmesinden dolayı bu konuyu açmak istedim. Dizüstü bilgisayarımın klavyesi aracılığıyla yazı yazmayı sevmiyorum. Bu nedenle bir klavye arayışı içerisindeydim. Öncesinde yanlış hatırlamıyorsam 2016-2017 senesinden kalma Razer Blackwidow Ultimate 2016 Edition klavyem vardı. Oyun oynamak için o klavyeyi almıştım fakat Switch çeşitlerini de pek bilmediğim için fazla ses çıkarıyor olmasından rahatsız olmuştum. Ayrıca hotswap özelliğinden de pek haberim yoktu. Eski bir yenilik değil gerçi. İlk hotswaplı klavye 2018 Aralık sonlarına doğru çıkan Glorious GMMK diye biliyorum. Alacağım klavyenin çalışma masamda çok fazla yer kaplamasını istemiyorum. Sayısal tuş takımını önceki klavyelerimde de kullanmıyordum, gereksiz geliyordu. Dolayısıyla klavye seçerken bu 3 özellik benim için vazgeçilmez oluyor. Bunlar:
  • Sessiz Switch
  • Hotswap
  • 60% - TKL arası
Bütün bunlar ihtiyaçlarımı karşılıyorsa, ışıklandırmasına bakıyorum ama bu klavyeyi alacaksam aklıma gelen bazı sorular da şunlar:

1. Gateron Red Switch ile Cherry MX red Switch arasında fark var mıdır?
  2. Gateron Red Switch kütüphane gibi yerlerde kullanılabilecek kadar sessiz midir?
  3. Sessizlikten bahsediyorsak Gateron'un hangi Switch'i sizce en sessizi?
  4. Hotswap'a ihtiyaç duymadan klavyeyi günlük işler için kullanırsam kaç sene gider?
  5. Hotswap'ın yapılma maliyetinin ortalama fiyatı ne kadardır?
  6. Kemove Snowfox hotswap'ı için hangi switchleri tercih etmeliyim?
  7. Kemove Snowfox'un sürücülerini güncel tutabileceğim bir programı var mı?
  8. Kemove Snowfox'la kaç farklı RGB efekti yapabiliyoruz? Sizce yeterli mi?

Son olarak, Kemove Snowfox 61 çoğu yerde tükendiği için yurt dışından Amazon üzerinden getirmeyi düşünüyorum ancak 1, 700 TL'lik bir bütçeye ihtiyacım olacak gibi duruyor. Bu klavyeyi 1, 700 TL'lik bir fiyatla satın almak uygun mudur? Anlattıklarıma benzer özellikte fiyatı daha biraz daha düşük olan başka hangi klavyeleri önerebilirsiniz?

KemoveSnowFox61.png

Alabildin mi . hangi siteden ne kadara link bırakırmısın birde hangi switch . sesli sevmiyorum demişsin ama ben mavi alacagım gibi... Önerirmisin (pc yeni dizfim klavyeler ile ilgli mavi ve kırmızı denedim mavi switch sevdim)

Geri
Yukarı