Kendi başına junior developer olmak

peekaboom

Hectopat
Daha fazla  
Kendimden bahsedeyim YTÜ Çevre Müh öğrencisiyim. Okul dışında yazılım ve mobil programlama konularına oldukça ilgim var. Başlıkta da belirttiğim üzere kendi başıma Java öğrenip kendimi geliştirip sonrasında iş bulabilecek bir seviyeye gelebilir miyim?
Bunu gerçekleştirmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Endüstri mühendisi bir arkadaşım kendi çabalarıyla Java öğrenip o alanda kendini geliştirdi. Çalıştığı firmada Java uzmanı pozisyonunda çalışıyordu. Şimdi ise kendi yazılım şirketini kurdu. Sen neden yapamayasın? Java ile ilgili tavsiye verecek bilgiye sahip değilim ama İngilizce muhakkak lazım olacaktır. Çok fazla nereden başlayayım diye de uğraşma ve bir yerden dal direkt konuya.

Tanıdığım en iyi yazılımcılar, okul okumamış kendi kendini geliştirmiş kişiler. Bu tamamen sana bağlı. Sıfırdan bir JR. pozsiyonuna 6-8 ay arasında eğer doğru ve istikrarlı çalışırsan gelebilirsin. Ama bu süreç hiç kolay değil.

Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum henüz oyun geliştirmeye dair bir ders almasam bile 2. Sınıfın sonuna kadar ( toplam 6-7 aylık bir öğrenme sürecim oldu ) oyun geliştirmeyi öğrendim ve şu an junior olarak çalışıyorum. Hatta şunu da söyleyeyim senior geliştiricimiz ve bir başka junior geliştiricimiz de inşaat mühendisliği mezunu. Yapabilirsiniz tabii ki

Sabah erken kalkıp su içersen neden olmasın?😂
Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum henüz oyun geliştirmeye dair bir ders almasam bile 2. Sınıfın sonuna kadar ( toplam 6-7 aylık bir öğrenme sürecim oldu ) oyun geliştirmeyi öğrendim ve şu an junior olarak çalışıyorum. Hatta şunu da söyleyeyim senior geliştiricimiz ve bir başka junior geliştiricimiz de inşaat mühendisliği mezunu. Yapabilirsiniz tabii ki
Nerde okuyordunuz ?
@bitwise hocam tecrübesi ile size yardımcı olabilir.
Nasıl ulaşabilirim kendisine ?

Kimsenin elinde sihirli değnek yok. İnsanlardan ne bekliyorsun ki? Otur aç bir tane kaynak ve çalış. İnsanların sana vereceği şeyler belli zaten. Burada cevap bekleyip boşa vakit kaybediyorsun.

Kimsenin elinde sihirli değnek yok. İnsanlardan ne bekliyorsun ki? Otur aç bir tane kaynak ve çalış. İnsanların sana vereceği şeyler belli zaten. Burada cevap bekleyip boşa vakit kaybediyorsun.
Hocam zaten ben birinden yaparsın edersin gibi bir cevap beklemiyorum. Evet konu başlığı öyle oldu ama aslında amacım o değildi. Burda kimsenin bana umut vermesi için konuyu açmadım. Konuyu açma sebebim bu yolda yürürken bana yardımcı olabilecek tavsiyeleri almak. Zaten ben javada belli bir yol katettim ve ilerlemeye de devam ediyorum.
Aslında isteğim kitap tavsiyesi, kaynak tavsiyesi almak.
Ek olarak bir sorum da şu Junior Developer seviyesine gelebilmek için Javada kesin bilmem gereken konseptler nelerdir?
(Merak etmeyin bu postu yazmadan önce kendim sayamayacağım kadar kaynaktan araştırma yaptım. Bu forumdan da bu konuda daha fazla bilgi edinmek için tekrar sormak istedim.)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı