Kendi belirledigim IP adresini nasıl kullanabilirim?

adnanyc

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar SBM diye bir site var, ben oradaki belgeleri inceliyorum. Evden ofiste ki PC'lere TeamViewer ile bağlanıp çalışıyorum, halihazırda kasmalar ve yavaşlamalar oluyor. Bu siteye sadece ofisin internet ağına bağlı IP adresiyle giriliyor, sitede panelde bu IP adresi sisteme tanımlı değil yazıyor. Yani nasıl hallederim bilmiyorum, yardımcı olursanız küçük bir ikram olarak IBAN'ınıza 50 TL yollayacağım. Maksat ikimizinde işi görülsün, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer çalıştığınız yer VPN kulllanıyorsa ,VPNle girebilirsiniz. Eğer kullanmıyorsa siz bir sekilde kurabilirsiniz(detayını bilmiyorum). İşinizi görecek şey VPN kurmaktır.
Bkz: GlobalProtect

Is yerinde bilgi islem departmani varsa. Bilgi islemci arkadastan vpn baglanti vermesini rica et. Ama bunu yapmaya yanaşmaz büyük ihtimalle. Sen iş yerinde oyna bu oyunu. Yada evindeki interneti statik yapip oyun sitesinden ip adresini degistir. Hatta evine statik ip alirsan is yerinden evine vpn ile baglanip oyuna devam.

Son düzenleme:
Is yerinde bilgi islem departmani varsa. Bilgi islemci arkadastan vpn baglanti vermesini rica et. Ama bunu yapmaya yanaşmaz büyük ihtimalle. Sen iş yerinde oyna bu oyunu. Yada evindeki interneti statik yapip oyun sitesinden ip adresini degistir. Hatta evine statik ip alirsan is yerinden evine vpn ile baglanip oyuna devam.
Hocam oyun için değil bu evden çalışıyorum ben iş için yani.Statik ip alırsam ofisdeki ip ile aynı yapabilirmiyim?

Pardon ya ben oyun zannettim. Baska bir wan (isp ip adresi) ip adresini ayni anda 2 yerde kullanamazsin. Yani tcp ip protokulünunde böyle bir şey olamaz. Artik sen nerdeki ip adresini kullanip internete baglanmak istiyorsan. Kullanmak istedigin ip adresinin bilisim agina vpn baglantisi ile baglanirsan sorunun cozulur. Is yerinde windows 10 lu makina varsa. Iş yerindeki Routerdan 1723 portunu is yerindeki win10 lu makineye yonlendirmeyle ise baslamalisin. Diger ayarlar. Geri kalan ayarlar icin googleda "windows 10 vpn sunucu kurulumu" Diye aratirsan resimli anlatimlar var. Simdi burdan link yazarsak moderator arkadasa ayip olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı