Kendi Bilgilerimi Girmeme Rağmen Başka Birisinin Hesabı Açıldı

S.AVCI

Hectopat
Daha fazla  
Konu başlığı tuhaf gelmiş olabilir arkadaşlar. Ama olay tam olarak bu şekilde gerçekleşiyor. Arkadaşım kendi Outlook hesabı bilgilerini yazarak hesabına giriş yapıyor ama kendi mahallesinden bir anaokulu işletmecisinin hesabı açılıyor. Üstelik hesaptaki her şeye de erişebiliyor. Bir arkadaşım ise başka bir sitede benzer bir durumun başına geldiğini belirtti. Benim asıl merak ettiğim böyle bir şey nasıl olabilir? Çünkü bu durum çok büyük bir güvenlik açığına benziyor ve açıkçası büyük bir firma yada bir iş adamı için çok tehlikeli olabilir. Bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum. İlgili WP mesajlaşmasının SS'ini buraya bırakıyorum.

inCollage_20200503_205557005.jpg

Arkadaşınızın şaka yapmadığına emin misiniz? :)

Attığı SS'e bir daha bakınca çaktım köfteyi. Hesabına girdiği kadın BitLocker kullanıyormuş. Bitlocker kullananların hesaplarında bu tip güvenlik açıkları olduğunu duymuştum. Bundan kaynaklı mı acaba ?
Kendi okul epostasına mı girmeye çalışmış arkadaş?
Ben de öyle anladım.

Dosya Ekleri

• IMG-20200503-WA0001.jpg
    IMG-20200503-WA0001.jpg
    86,4 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Konu başlığı tuhaf gelmiş olabilir arkadaşlar. Ama olay tam olarak bu şekilde gerçekleşiyor. Arkadaşım kendi Outlook hesabı bilgilerini yazarak hesabına giriş yapıyor ama kendi mahallesinden bir anaokulu işletmecisinin hesabı açılıyor. Üstelik hesaptaki her şeye de erişebiliyor. Bir arkadaşım ise başka bir sitede benzer bir durumun başına geldiğini belirtti. Benim asıl merak ettiğim böyle bir şey nasıl olabilir? Çünkü bu durum çok büyük bir güvenlik açığına benziyor ve açıkçası büyük bir firma ya da bir iş adamı için çok tehlikeli olabilir. Bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum. İlgili WP mesajlaşmasının SS'ini buraya bırakıyorum.

Eki Görüntüle 552676

Dostum aynı olayı WhatsApp'da yaşadım. Bir anda arkadaşların Pp'leri tam zıttına döndü numaraları falan değişti garip şeyler oldu.Sonra kendi kendine eskisine döndü anlayamadık bizde.

Geri
Yukarı