Kendi ev sinema sistemimizi yapmak ne kadar mantıklı?

Cellat87

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, öncelikle konunun yeri burası mı tam emin değilim. Yanlış ise kusura bakmayın. Soruya gelirsek sinema sistemi almak istiyorum lakin kendi sistemimi yapabilirim daha kaliteli olur diye de düşünüyorum. Sizce 1K civarı bir fiyata hazır sinema sistemi mi almak yoksa kendi sistemimi mi yapsam daha fazla verim alırım? Fikir, tecrübe ve görüşü olanlar bilgi verebilir mi acaba?

Merhaba arkadaşlar, öncelikle konunun yeri burası mı tam emin değilim. Yanlış ise kusura bakmayın. Soruya gelirsek sinema sistemi almak istiyorum lakin kendi sistemimi yapabilirim daha kaliteli olur diye de düşünüyorum. Sizce 1K civarı bir fiyata hazır sinema sistemi mi almak yoksa kendi sistemimi mi yapsam daha fazla verim alırım? Fikir, tecrübe ve görüşü olanlar bilgi verebilir mi acaba?
Yani eğer ailecek film izliyorsanız ve film izlemekten zevk alıyorsanız yapılabilir ama burada işin içine bütçe giriyor. Sizin bütçeniz ile yapılacak sinema sistemi ne kadar etkili olur onu bilemiyorum.

Yani eğer ailecek film izliyorsanız ve film izlemekten zevk alıyorsanız yapılabilir ama burada işin içine bütçe giriyor. Sizin bütçeniz ile yapılacak sinema sistemi ne kadar etkili olur onu bilemiyorum.

Bende o yüzden soruyorum zaten hangisi daha iyi olur. Artı ve eksileri ne olur fiyat fazla değil evet ama sinema sistemi var sonuçta bir sürü bu fiyata.

1280x720 projektör fiyatları 3000 TL civarı. Daha ses sistemi vs var. 1K'ya mümkün değil yani. Ama evde büyük LED TV varsa 1000 TL'ye Philips veya Samsung Soundbar kullanılabilir.

1.000 TL bütçe sizi nen kadar tatmin eder bilmiyorum, sanırım olmazsınız. Ayrıca bunun bir de ses yalıtımı var... Onu da yaptırın ki sonra sağ, sol, üst, alt komşu ile papaz olmayın. :D Eviniz müstakilse yardırın... :D

Benim dayım kendi imkanları ile yapmıştı gayette iyi olmuştu. Oda yaklaşık 500 TL civarında yapmıştı diye hatırlıyorum 3 sene önce. Eğer bilginiz varsa ve 2.el kaliteli ürünler bulurum, bozuk çıksa bile bir şekilde adam edebilirim derseniz girişin bu işe. Dayım bu konularda tecrübe sahibi ucuza yapıyor vallahi her şeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı