Kendi forum sitemi nasıl oluştururum?

igrahiga

Decapat
Daha fazla  
Selam, başlıktan da okuduğunuz gibi bir forum açmak istiyorum.Full bir forum değil kendimi geliştirme amaçlı. HTML CSS JS orta seviyede biliyorum. Bu forumu yapma sebebim Back-End'de ve dinamik site nasıl yapıldığını kavramış olurum. Domain hosting ve database var...
Onerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, başlıktan da okuduğunuz gibi bir forum açmak istiyorum.Full bir forum değil kendimi geliştirme amaçlı. HTML CSS JS orta seviyede biliyorum. Bu forumu yapma sebebim Back-End'de ve dinamik site nasıl yapıldığını kavramış olurum. Domain hosting ve database var...
Onerilerinizi bekliyorum.
Veri tabanında kullanıcıları, kategorileri, konuları ve mesajları tutan ayrı tablolar olur. Gerekli yerlerde (mesela mesaj ile gönderildiği konu) tabloları bağlarsın. Bir konunun linkine girildiğinde ise o konuyla bağlantılı mesajları sırayla çekip client tarafına gönderirsin. Temel mantığı böyle olur. Daha sonraları mesajları yüklerken yanında kullanıcı bilgilerini yüklemeyi de eklersin. Bunun tamamını PHP ile yapmak yerine PHP ile kendine bir REST API oluşturup onu JavaScript'le işleyerek de yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı