Kendi kendine kapandıktan sonra bilgisayar açılmıyor

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Akşamüstü 3 gibi indirmeye bıraktım ve 2.5 saatlik bir indirme yaptı. Daha sonrasında ise bilgisayarı kapatmayı unutmuşum. Yarım saat önce baktığımda, bilgisayarın uyku moduna geçtiğini fark ettim ve tekrar Power tuşuna basarak açtım. Bilgisayar açıldı fakat 7-8 dk'lık başka odaya geçip geldikten sonra bilgisayarın kapandığını gördüm. Tekrardan Power tuşuna bastığımda açılmadı.

Arkadan güç kaynağını kapadım açtım, çalıştırdığımda şifre gireceğim oturum aç kısmına geldi, giriş yaptım ve tekrar kapandı. Sonrasında arkadan güç kaynağını kapatıp 10dk kadar bekledim tekrar açtım fakat nafile, açılır gibi oldu 3-5 kez kendi kendine fanları, ekran kartını çalıştırmaya çalıştı ve kapandı. Şu an ise hiç açılmıyor. Bir şey yapmak istemiyorum, bilindik bir sorun gibi gözüküyor ama ne olabilir? Hiç anladığım bir şey değil. Umarım basit ve çözümü kolay olan bir şeydir ve bana yardımcı olabilecek birileri çıkar. Şimdiden teşekkür ederim.

ASUS Dual 6700XT OC
i5 12400F
MSI B660
2 X 8 - 3600 RAM
High Power 600W GD.

Konuyu açtıktan sonra tekrar açmayı denedim 4-5 kez kendi kendine açmayı denedikten sonra açamadı fakat sonrasında çalıştırdı ama onda da gene oturumu açtım yaklaşık 15sn kadar açık kaldıktan sonra tekrar kapandı 1-2 kere daha denedikten sonra tekrar denemeyi bıraktı. Ekran kartı, SE 214XT işlemci soğutucu fanlarının ışıkları felan yanıyor bu işlemleri yaparken ya da ramlerin. Güç kaynaklı bir problem gibi duruyor.

Konuyu düzenledim hocam hiçbir fikrim yok ama temel düzey elektronik bilgimle sanırım PSU sorunu gibi gözüküyor. Peki bu sorun direk değişimle mi çözülür yoksa statik elektrik felan muhabbetleri felan mı acaba ?
Pc toplama değil komple sistem olarak aldı iseniz garantiye , toplama ise PSU garantisinde gönderin derim.

Ama bundan önce elinizde başka PSU varda deneyip emin olmak en iyisi.

Pc toplama değil komple sistem olarak aldı iseniz garantiye , toplama ise PSU garantisinde gönderin derim.

Ama bundan önce elinizde başka PSU varda deneyip emin olmak en iyisi.
Tamamdır hocam teşekkür ederim. Toplama almıştım dediğiniz gibi yapacağım mecburen. Sanırım bir PSU var yarın deneyebilirim. Linkteki PSU var, deneme amaçlı yapsam sorun çıkar mı sizce ? Ya da sorun PSU da ise garantiden dönene kadar idareten taksam kaldırır mı sistemi ?

@Criesley Yardımların için teşekkürü borç bilirim dostum. Yaklaşık 12 saatlik bir kapalılığın ardından bilgisayarı açtığımda 1.5-2 saate yakın açık kaldı sonra kendini tekrar kapadı. Zalman 700W taktığımda ise şuan sorunsuz çalışıyor. Ürünü garantiye göndereceğim, sorun PSU'dan kaynaklıymış yani :)
Bios pilini cıkar ve internet kablosunu cıkar bios pilini tak açmayı dene .?
İnternet kablosunu takmadan aç.
Teşekkürler dostum.

@Criesley Yardımların için teşekkürü borç bilirim dostum. Yaklaşık 12 saatlik bir kapalılığın ardından bilgisayarı açtığımda 1.5-2 saate yakın açık kaldı sonra kendini tekrar kapadı. Zalman 700W taktığımda ise şuan sorunsuz çalışıyor. Ürünü garantiye göndereceğim, sorun PSU'dan kaynaklıymış yani :)

Teşekkürler dostum.
Sorunu çözmene sevindim.

Geri
Yukarı