Kendi mesajlaşma servisimi nasıl kurarım?

alperengalip

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evimdeki kurduğum bir sunucu bilgisayar üzerinden kendi yazdığım bir yazılım ile arkadaşlar arası mesaj ve medya paylaşımı yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim? Daha önce Unity ve Unreal Engine ile oyunlar yapıp kodladım ancak hiç uygulama yapmadım. Hazır Minecraft sunucu paketleri dışında sunucu oluşturmadım, nasıl başlayacağım nasıl kuracağım? Biliyorum bir sürü bu tarz uygulama, servis, sunucu var ama ben kendi mesajlarımı sadece ben ve konuştuğum kişi tarafından göründüğü kimsenin mesajları izlediğinden korkmadığım bir sistem yapmak istiyorum. Mesajlar diğer uygulamalarda da şifrelenerek gidiyor ama sonuçta bir sunucu içerisinden geçiyor bu mesajlar. Mesajları mektup ile atsam da sonuçta ara farklı postacılar ve depolardan geçiyorlar. Bu şekilde de çok gizli değil sonuçta ortada hiçbir güvenliği olmayan tek güvenliği basit bir şifreden ibaret. Ama yine de kendim yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Database'iniz olmalı, MySQL gibi. Mesajlaşma servisi terminal üzerinden çalışmayacaksa bir GUI oluşturmalısınız. Bunlar da sunucunuza bağlı çalışmalı. Teknik detayını öğrenmeniz gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı