Kendi otomobilleriniz neler? Hikayesi nedir?

E250 4 Matıc 2015: Babamdan araba almasını istedim, araba bakarken bir anda eve aldığı araba ile geldi hikayesi bu. 1 ay daha benimle kendisi.
5.25d X-drive: Araç ilk anneme alınmıştı, kendisine de başka araç alınınca boşta kaldı. Şu an aktif olarak bu aracı sürüyorum.
Maalesef aman aman bir hikayem yok, hikaye bundan ibaret.
Fotoğraf da istenmiş.
118444501_3259456960811994_6440405875578429239_n.jpg
InkedMvUnxy_LI.jpg

Benim değil ama yakın zamanda olacak bir tane doğanımız vardı. O zamanlar çok borcumuz vardı ilk arabamızdı satmak zorunda kaldık. Babam hiç istemedi satmak çok ağlamıştı hayal mayal hatırlıyorum araç 3 bin kilometredeydi sattığımızda. Şu an buldum o aracı 10 bin kilometrede sahibi doktor bir arkadaş nostalji olarak saklamış. Şu anda elimde fotoğrafları yok fakat ailemde var daha onlara söylemedim. Babamın hep hayaliydi haftaya almaya gideceğim.

Volvo S60, geçen sene aldık ve bize satan adam yalan söyleyerek arabanın contasının yanık olduğu söylemeden bize sattı. Zaten tonla borçla aldığımız arabaya 10 bin lira daha harcadık ve aldığımız borç döviz üzerindendi, halen ödemeye devam ediyoruz. Bu kadar tatsız olay yaşasak da severiz kendisini. Örnek resim:

Eki Görüntüle 809224
Hocam benim bildiğim Volvo'nun ölmeme garantisi var (insanlar için). Doğru mu?
Benim değil ama yakın zamanda olacak bir tane doğanımız vardı. O zamanlar çok borcumuz vardı ilk arabamızdı satmak zorunda kaldık. Babam hiç istemedi satmak çok ağlamıştı hayal mayal hatırlıyorum araç 3 bin kilometredeydi sattığımızda. Şu an buldum o aracı 10 bin kilometrede sahibi doktor bir arkadaş nostalji olarak saklamış. Şu anda elimde fotoğrafları yok fakat ailemde var daha onlara söylemedim. Babamın hep hayaliydi haftaya almaya gideceğim.

Vefalısınız hocam. Cidden duygulandım :(.

Hocam benim bildiğim Volvo'nun ölmeme garantisi var (insanlar için). Doğru mu?
Hayır öyle bir durum söz konusu değil. Sadece sağlam. Ama abarttıkları kadar olduğunu da düşünmüyorum. Her kazada Volvoya arkadan vurdukları için hasarı az gözüküyor. Bi' Volvo önden vursun da görelim.

Hayır öyle bir durum söz konusu değil. Sadece sağlam. Ama abarttıkları kadar olduğunu da düşünmüyorum. Her kazada Volvoya arkadan vurdukları için hasarı az gözüküyor. Bi' Volvo önden vursun da görelim.

Şaka yaptım be hocam. Ben şimdi kaç gün üzüleceğim yaaa :D. Ama Alişan bayağı arabayla takla atmıştı.

İlk önce bizimki ile başlayalım. Aracımız 2006 model Toyota Corolla Verso 1.6 Elegant 110 HP.
2008 Nisan ayında babamın 1996 senesinde Bursa'dan 0 km olarak aldığı Tempra SX-A sı artık eskimişti. ve artık araçtan rahatsız olmaya başladık. Bu sebepten dolayı Nisan 2008'de Emektar Tempra'mızı 120.000 km'de sattık. Sonrasında ise araç arayışına başladık. İlk başta Opel Zafira düşünüyorduk. Daha sonra o zamanlarda Eniştemde Corolla Verso vardı. Hatta bize Zafira'nın çekiş gücü Verso'ya göre daha düşük dedi. ve Zafira'dan vazgeçtik. Hemen Corolla Verso aramaya başladık. pek bi ara geçmeden güzel bir Verso bulmuştuk bile. Araç İstanbul'daydı. Tekstilci bir abimizin aracıydı. 24 Kasım 2006'da araç 0 olarak alınmış ve 25 Kasım 2006'da teslim edilmiş. Araç aldığımızda 24.600 km civarındaydı. Araç Toyota Plaza Sonkar çıkışlı. ve bakımları da 24.500 km'ye kadar yetkili serviste yapılmış. (Hala elimizde kitapçığı mevcut.) ve aracın tek kusuru sadece arka bagaj kapağı değişmiş. Park ederken çarpmış. Geri kalanı tamamen orijinal ve boyasız. Haziran 2008'de 33.500 TL'ye almıştık ve o gün bugündür bizde. Şu anda 142.000 km'de ve bakımları zamanında aksatılmadan yaptırdık. Aldıktan sonra başına ufak tefek şeyler geldi. 2 defa sol aynası değişti. Bir defa arka camı değişti. (Benim mallığım yüzümden. Camı kırdım.) Sonra sanayide yan sanayi camla değiştirdik ve 2-3 sene önce de arka cam hava aldığı için orijinaliyle değiştirdik. Sol ön kapıya biri ufak bir yumruk attı kapı kulpunun sağına. sonra biri sol kapıya vurdu. Allahtan boyalık durumu olmadı. boyasız göçük düzeltme ile hallettik. Ayrıca şu ana kadar güneş yanığı bile yok. Şu anda bazı ufak eksiklikleri var. İç kapı döşemeleri sarkıntı yapıyor. Onu da bir ara halledeceğiz. Ayrıca araç En dolu paket olan Elegant paket. (Sunroof+Dijital Klima+ Hız Sabitleyici + Stepne vs.)

Yeni konular

Geri
Yukarı