Kendi ROM'umu Derliyorum Fakat Telefonumun Kaynak Kodlarında Takıldım

EMRE KAYNAK

Hectopat
Yer
İzmir, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Blogger
Başlık biraz uzun oldu ama neyse. :D
Benim Galaxy S3 Mini i8200Q cep telefonum var ve bu telefona özel yapılmış bir rom yok. İnternette ki uzun araştırmalar ve uğraşlar sonucunda yaptıklarım;
  • Rom portlamak için gereken herşeyi bilgisayarımda topladım.
  • Repoyu aldım. (2 gün sürdü.)
  • Telefonumun kaynak kodlarını Samsung 'un sitesinden indirdim.
Şimdi Samsung'un sitesinden indirdiğim arşiv dosyasından iki tane ayriyetten arşiv dosyası çıktı (Kernel.tar.gz) ve (Platform.tar.gz) şimdi ben hangi arşiv ile rom derleyeceğim. Birde bu arşivin içerisindeki dosyaları nereye atacağım.
Resimde bizim için gereken tüm klasörleri açtım.
2015-04-26 08^%33^%04.png

Bu resimdede (Kernel.tar.gz) (Platform.tar.gz) dosyalarının içeriği var. :D
2015-04-26 08^%38^%25.png

Hangisini ve bu dosyaları nereye atacağım. Cyanogenmod un dosyalarını GitHub dan aldığım için klasör sonlarında .git yazıyor. Yardımcı olursanız ve eğer ROM u tamamlar isem burada paylaşacağım. Sözüm söz. :D

Takipteyim. CM 12 kullanmak istiyorum bende bu telefonda. Aynı cihazları kullanıyoruz. Umarım başarılı olursun. :)
Ben de Xposed modeülleri ile görünüş olarak elimden geldiğince Lollipop yaptım. Ama kimse bilmese de ben biliyorum. Onun veri tabanı Jelly Bean. :)

Takipteyim. CM 12 kullanmak istiyorum bende bu telefonda. Aynı cihazları kullanıyoruz. Umarım başarılı olursun. :)
Ben de Xposed modeülleri ile görünüş olarak elimden geldiğince Lollipop yaptım. Ama kimse bilmese de ben biliyorum. Onun veri tabanı Jelly Bean. :)
Teşekkür ederim şuanda düzenleme aşamasındayım. Cyanogenmod un dosyalarını fakat cevap verecek bu konu hakkında kimse yok mu?

Valla kardeşim helal olsun sana ben de i8200Q kullanıyorum maalesef ben de cm12 olmamasına üzülüyorum. Kendim yapmaya korkuyorum açıkçası bundan önce i8190 vardı bende ona da rom derlemesi gibi bi şey yapmıştım telefonu yaktım ne yazık ki sonuç alırsan bana da bilgi verirsen sevinirim iyi çalışmalar (y)(y)(y)

Bende s4 Mini için kendi Custom ROM'umu yapmıştım. Ama çkaynak kodlar üzerinden yapmadım. Vanilla bir ROM indirdim ve sonra düzenledim. Senin için daha kolay olabilir Vanilla. Ama çok uğraştıysan orjinal kaynak kodlardan devam et.

Bende s4 Mini için kendi Custom ROM'umu yapmıştım. Ama çkaynak kodlar üzerinden yapmadım. Vanilla bir ROM indirdim ve sonra düzenledim. Senin için daha kolay olabilir Vanilla. Ama çok uğraştıysan orjinal kaynak kodlardan devam et.
Sorun şu ki Samsung'un i8200Q model numarası için hiç bir ROM veya derleme yok. İlki ben olacağım. :D

Geri
Yukarı