Çözüldü Kendi sanal RAM kütüphanemi nasıl yapabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Şimdi öğrenemediklerinizi sonra öğrenirsiniz. Bir yere kaçmıyor.

Seviyeniz, amacınız, ilgi alanınız ne bilmiyorum. Bir şey diyemem. Temel programlama iyi kötü her türlü öğrenilir. "Yazılımcı" olursunuz öyle. Daha ileri gideceğim derseniz veri yapıları, algoritmalar diye gider. Ama bence önce alan/dil seçmek daha mantıklı.
Webci olacak adamın C öğrenmesinin neredeyse hiçbir anlamı yok. C bilen adam Object.entries(object) ile for...of object arasındaki performansı denemeden anlayamaz. C bilmeyen adam da denemeden anlayamaz. Aptal değillerse lazım olunca denerler, araştırırlar. Basit, rastgele bir örnekti.
Kastettiğin disk alanını bellek olarak kullanmak ise Win32/Linux sistem API'lerine bir göz at, yukarıda arkadaşın bahsettiği türden bir şey istiyorsan bellek hizalama ve sayfalama konusunda bilgi sahibi olman gerekir, önce stack üzerinde statik bir veri yapısı tanımlayıp denemeler yaparsın sonra yine işletim sisteminin API'lerini kullanarak kendi library'ini geliştirirsin. Sonuç olarak meşgul olacağın şey işletim sisteminin API arayüzü.

Ne iş yapacak bu program? Sanal RAM kütüphanesi ucu biraz fazla açık gibi. Kendi malloc implementasyonunuz tarzı bir şey mi istiyorsunuz?

Evet hocam özür dilerim bende fark ettim. Aslında programın yapacağı şu. Mesela "merhaba" stringi olsun. Bu değişken RAM'de saklanmak yerine diskte saklanacak. İstediğim zamanda adres değerini vererek en az RAM kullanımı ile erişeceğim.

Hayır. Varsayılan stack boyutu cepte gelir. Dosyayı okuyacağınız pointer da var. Dosyanın adı, kaçıncı karakteri okuduğunuz falan derken güzel güzel artar.

Hayırdır, Apollo görevine mi çıkıyorsunuz? RAM'iniz mi eskiyor? Öğrenmek istiyorsanız biraz mantıklı şeyler yapın.

Kendi malloc implementasyonunuz tarzı bir şey mi istiyorsunuz?

Şunu veya benzerini deseniz eyvallah. Size pek bir şey katmaz. Biraz ufkunuzu açar o kadar. O zorluktaki diğer projelere kıyasla fazla bir şey sunmaz.

Hayır. Varsayılan stack boyutu cepte gelir. Dosyayı okuyacağınız pointer da var. Dosyanın adı, kaçıncı karakteri okuduğunuz falan derken güzel güzel artar.

Hayırdır, apollo görevine mi çıkıyorsunuz? RAM'iniz mi eskiyor? Öğrenmek istiyorsanız biraz mantıklı şeyler yapın.

Şunu veya benzerini deseniz eyvallah. Size pek bir şey katmaz. Biraz ufkunuzu açar o kadar. O zorluktaki diğer projelere kıyasla fazla bir şey sunmaz.

Hocam sadece yaşım küçükken programlamayı öğrenebildiğim kadar iyi öğrenip ileride sıkıntı yaşamamak istiyorum. Proje öneriniz var mı?

Şimdi öğrenemediklerinizi sonra öğrenirsiniz. Bir yere kaçmıyor.

Seviyeniz, amacınız, ilgi alanınız ne bilmiyorum. Bir şey diyemem. Temel programlama iyi kötü her türlü öğrenilir. "Yazılımcı" olursunuz öyle. Daha ileri gideceğim derseniz veri yapıları, algoritmalar diye gider. Ama bence önce alan/dil seçmek daha mantıklı.
Webci olacak adamın C öğrenmesinin neredeyse hiçbir anlamı yok. C bilen adam Object.entries(object) ile for...of object arasındaki performansı denemeden anlayamaz. C bilmeyen adam da denemeden anlayamaz. Aptal değillerse lazım olunca denerler, araştırırlar. Basit, rastgele bir örnekti.

Çözüm

Geri
Yukarı