Kendimden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Artık kendimden korkar hale geldim. İradesiz bir şekilde canım ne isterse onu yapıyorum. Canım oyun oynamak istiyorsa, hiçbir sorumluluğumu düşünmeden en olmadık yerde oyuna dalıyorum. Bazen kontrolün bende olmadığını düşünüyorum ve bu beni çok korkutuyor. Ya canım bir gün birine zarar vermek isterse diye kendimden korkuyorum.

Hayatımın kontrolünü elime nasıl alabilirim? İrademi güçlendirmek, her istediğimi yapmamak mümkün mü yani? Aynı sorundan muzdarip olanlar da kendilerini anlatabilir tabi.
Psikoloğa git bence en iyi çözüm o. Eğer ailenle birlikte yaşıyorsan onlara durumu anlat düzelene kadar internette bilmediğin yerlerde gezinme mavi balina gibi şeylerden bahsediyorum bunlara yakalanabilirsin eğer psikolokla uzun zaman geçmesine rahmen çözüm bulamıyorsan dini birşeydir bu bi hocaya git. O an istediğini yaptığın zaman sesli bir şekilde düzelene kadar dur dur dur yada ne biliyim yapma yapma diye tekrar et.

Ne yaptı size bu animeciler? Gel beraber doktora gidelim.
Genel olarak Anime izleyipte etkisinde kalındığı için böyle oluyor, geçen yıl kuzenim kendini "Kaneki" sanıyordu ve tüm davranışlarını vs. buna göre şekillendirmişti. Sende de olan durum bu olabilir yanlış anlama ya da yedirememezlik yapma ama kendine karşı dürüst olmalısın. Şuan en çok sevdiğin anime karakteri bu belirttiğin özellikleri taşıyordur belki, sen de bunlardan etkileniyorsundur.

Genel olarak Anime izleyipte etkisinde kalındığı için böyle oluyor, geçen yıl kuzenim kendini "Kaneki" sanıyordu ve tüm davranışlarını vs. buna göre şekillendirmişti. Sende de olan durum bu olabilir yanlış anlama ya da yedirememezlik yapma ama kendine karşı dürüst olmalısın. Şuan en çok sevdiğin anime karakteri bu belirttiğin özellikleri taşıyordur belki, sen de bunlardan etkileniyorsundur.
Suçluların tamamı su içiyor hocam . Şu içenlerden uzak durun (!)

Canım ne istiyorsa onu yapıyorum. Kendimden korkuyorum, diye bir şey yok. Sadece şımarmışınız. Ne yaptığınızın farkındasınız, farkında olmasaydınız sorun olurdu.
Keşke şımarık bir insan olsaydım da sinirlenseydim size şu an.
Dostum yanlış anlamazsan kaç yaşındasın? Yani bu sıkıntı eğer ki ergenlik yaşlarındaysan normal zamanla düzelir merak etme.
22.
Hocam öncelikle Yaradan ile iletişim kurmanız lazım. Çok zor değil içinizden çok güçlü bir şekilde Allah'a inanın ve dua edin. Bir arkadaş gibi konuşun derdinizi anlatın. Namazlarınızı kılın. Çok sıkıntı çekmeye başlarsanız Kur'an-ı Kerim okuyabilir ya da dinleyebilirsiniz. Hayatınızdan tuz ve şekeri uzak tutun. Sağlığınıza dikkat edin. Spor yapın. (İllaki spor salonuna gerek yok evde de yapabilirsiniz.) Kitap okuyun. Sosyalleşin. Cumalara gidin oradaki cemaat ile tanışın. Marketten çıkarken iyi günler veyahut teşekkürler deyin. Sizi ne kadar bunaltan ve sıkıntıya sokan arkadaş, insan, çevre faktörü varsa onlardan uzaklaşın. Hayatınızı değiştirin. Bu hayata 1 kere geliyoruz. Bir daha gelme şansımız olmadığı için çok iyi değerlendirmeliyiz. Ona göre bir düzen oturtmalı ve ona göre yaşamalıyız. Kendinizi bir birey olarak görün. Ve ben yapmayacağım ya da ben yaparım deyin. Yeni hobiler edinin. Başaracağınıza inanın, umudunuzu kaybetmeyin. İşlerinize başlamadan önce ve bu sıkıntılar vesveseler aklınıza geldiğinde euzu-besmele çekin. Felak, Nas surelerini kalpten inanarak okuyun. Allah korusun, Allah'a emanet olun. 🌹
Teşekkürler, siz de. 🌹
İzlediğin bir şeye özenme durumunu çocukken çok yaşardım ama artık kalıplaşmış bir karakterim mevcut. Yine de düşüncenizde haklısınız.
~~
Genel olarak herkese teşekkürler, doktora görün fikri çok doğru ve en kısa zamanda profesyonel destek almaya çalışacağım. Tasavvufsal tavsiyeleri de uygulamaya çalışacağım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı