Kendimden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@nemo birine zarar vermek oyun oynamaya benzemez karsınızda ki kişi size ciddi şekilde zarar verebilir. Psikolojik destek almanız iyi olur.

Ne yaptı size bu animeciler? Gel beraber doktora gidelim.
Gerek yok, bana bir şey yapmadılar. Ara sıra anime izliyorum ama bu yüzden olabileceği kanısına vardığım için düşüncelerimi sizinle paylaşmak istemiştim kusuruma bakmayınız.

Korku, dozunda olduğu vakit faydalı bir histir. İnsanın güvenliğini oluşturabilmesi için gerekli olan alarm mekanizması gibi görülebilir. Her şeyde olduğu gibi aşırılığı veya azlığı insanı, olması gerekenden farklı yerlere çıkarır. Kendinizden korkmanız, dışarıya zarar verme hali ile yapma potansiyeline sahip olduklarınızı engelliyorsa bu faydalı olduğuna işarettir aslında; lakin onlarla yüzleşmeyip arkanıza atıyorsanız, bu da gereksiz ya da zararli sonuçlara ulaşabilmenize vesile olabilir.

Artık kendimden korkar hale geldim. İradesiz bir şekilde canım ne isterse onu yapıyorum. Canım oyun oynamak istiyorsa, hiçbir sorumluluğumu düşünmeden en olmadık yerde oyuna dalıyorum. Bazen kontrolün bende olmadığını düşünüyorum ve bu beni çok korkutuyor. Ya canım bir gün birine zarar vermek isterse diye kendimden korkuyorum.

Hayatımın kontrolünü elime nasıl alabilirim? İrademi güçlendirmek, her istediğimi yapmamak mümkün mü yani? Aynı sorundan muzdarip olanlar da kendilerini anlatabilir tabii.

Dostum yanlış anlamazsan kaç yaşındasın? Yani bu sıkıntı eğer ki ergenlik yaşlarındaysan normal zamanla düzelir merak etme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım ne istiyorsa onu yapıyorum. Kendimden korkuyorum, diye bir şey yok. Sadece şımarmışınız. Ne yaptığınızın farkındasınız, farkında olmasaydınız sorun olurdu.

Yap kardesim yap dünyaya 1 kere geldik yap gitsin genciz kanimiz kayniyor haliyle onemseme kafana takma bu kadar.

Dinle alakalı gülme emojisi atan kardeşlerim yaşınız en fazla kaç olabilir ki?

Hocam öncelikle Yaradan ile iletişim kurmanız lazım. Çok zor değil içinizden çok güçlü bir şekilde Allah'a inanın ve dua edin. Bir arkadaş gibi konuşun derdinizi anlatın. Namazlarınızı kılın. Çok sıkıntı çekmeye başlarsanız Kur'an-ı Kerim okuyabilir ya da dinleyebilirsiniz. Hayatınızdan tuz ve şekeri uzak tutun. Sağlığınıza dikkat edin. Spor yapın. (İllaki spor salonuna gerek yok evde de yapabilirsiniz.) Kitap okuyun. Sosyalleşin. Cumalara gidin oradaki cemaat ile tanışın. Marketten çıkarken iyi günler veyahut teşekkürler deyin. Sizi ne kadar bunaltan ve sıkıntıya sokan arkadaş, insan, çevre faktörü varsa onlardan uzaklaşın. Hayatınızı değiştirin. Bu hayata 1 kere geliyoruz. Bir daha gelme şansımız olmadığı için çok iyi değerlendirmeliyiz. Ona göre bir düzen oturtmalı ve ona göre yaşamalıyız. Kendinizi bir birey olarak görün. Ve ben yapmayacağım ya da ben yaparım deyin. Yeni hobiler edinin. Başaracağınıza inanın, umudunuzu kaybetmeyin. İşlerinize başlamadan önce ve bu sıkıntılar vesveseler aklınıza geldiğinde euzu-besmele çekin. Felak, Nas surelerini kalpten inanarak okuyun. Allah korusun, Allah'a emanet olun. 🌹

Forum İnstagrama döndü herkes birbirine sallıyor bu ne ya
Takip ettiğim birkaç islami kanal var ama bu bahsettikleriniz beni pek sarmıyor. Eğer tasavvuf çözüm olacaksa sanaldan değil yüzyüze birinin bana bunları anlatması, aşılaması lazım.

Namazları aksattım, belki de hepsi bu yüzden.

Evet.

Ne yaptı size bu animeciler? Gel beraber doktora gidelim.

Durumun farkında olmadığım için kontrolü kaybettiğimi geçiştirdiğim sorumluluklarım karşıma çıktığında farkediyorum.
Namaz sorumluluk bilincini artırıyor diye biliyorum. Müslümansan deneyebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı